Panathinaikos Başkanı Gelecek Yıl Planlarını Anlattı

Panathinaikos Başkanı Gelecek Yıl Planlarını Anlattı

Panathinaikos Başkanı Dimitris Giannakopoulos, gelecek sezonun kadro planlamasına şimdiden başladıklarını söyledi.

Bu yaz takımın başına koç Ergin Ataman’ı getiren Panathinaikos, şu ana kadar Kostas Sloukas, Juancho Hernangomez, Mathias Lessort ve Kendrick Nunn gibi çok önemli hamlelere imza attı. Buna karşın Yunan ekibinin durmaya pek niyeti yok.

Panathinaikos başkanı Dimitris Giannakpoulos, ezeli rakipleri Olympiakos’un Filip Petrusev açıklamasının ardından sosyal medya hesabı aracılığıyla bir video paylaştı. Giannakopoulos, taraftarları heyecanlandıracak türden ifadeler kullandı.

Gelecek sezon için iki çok önemli transfer yapacaklarını söyleyen Giannakopoulos, kadrolarının 2009’dan bile daha iyi olacağını belirtti:

“Filip Petrusev transferinin açıklanış şekli çok başarılıydı, bu yüzden Olympiakos’u tebrik ederim. Yine de umarım modunuz normale dönmüştür. Madem bugün şakalar ve komiklikler üzerinden ilerliyorsunuz benim de size bir duyurum var. Ergin Ataman ile birlikte kadromuzda gelecek sezon yapacağımız iki değişiklik için önemli adımlar attık. İki oyuncu alacağız, bu iki oyuncunun da değeri yıllık üç milyon euro. Kim olduklarını söylemeyeceğim ama ikisi de Pire’de çok yakından tanıdığınız isimler. Gelecek sezonki kadromuz 2009 yılından bile daha iyi olacak, şimdi kahvenizin keyfini çıkarmaya devam edebilirsiniz.”

Giannakopoulos’un bahsettiği 2008-09 sezonunda Panathinaikos kadrosunda Vassilis Spanoulis, Dimitris Diamantidis, Saras Jasikevicius, Nikola Pekovic ve Mike Batiste gibi çok önemli yıldızlar yer alıyordu.

Yunan ekibi, o sezon Yunanistan Ligi, Yunanistan Kupası ve EuroLeague’de şampiyon olmuş ve üçlemeyi tamamlamıştı.

 

 

EUROHOOPS