Pablo Laso Sezon Sonunu Bekliyor

Pablo Laso Sezon Sonunu Bekliyor

Geçtiğimiz yıl geçirdiği hafif kalp krizi nedeniyle tartışmalı şekilde Real Madrid‘deki görevine son verilen Pablo Laso şu ana kadar bir takımla anlaşabilmiş değil. Tecrübeli koç birçok konuda açıklamalarda bulundu.

Real Madrid‘den öğrencisi olan Dallas Mavericks‘in süperstarı Luka Doncic geçtiğimiz günlerde, “Bazen ben, ben değilim gibi. Sanırım sahada siz de bunu görüyorsunuz. Sadece fiziken oradayım. Eskiden sahadayken oyundan keyif alırdım. Fakat şu an sinir bozucu çok fazla etmen var, sadece basketboldan da bahsetmiyorum” açıklamasını yapmıştı.

Pablo Laso’ya bu açıklamalar sorulduğunda tecrübeli koç konuyla ilgili olarak, “Luka Doncic her zaman böyleydi ve bence kendisini kontrol edebilmeli çünkü bunun ona bir faydası yok. Tüm bunlar onu iyi oynaması için gereken konsantrasyondan uzaklaştırıyor. Doncic’in açıklamalarını beğenmedim. Kontrolsüzlük hissi vermesini sevmiyorum. Bence bunu söylememeli. Eğer kendisi hakkında böyle düşünüyorsa çenesini kapamalı ve bunu çözmeli, başkasını suçlamamalı. Doncic bir süper yıldız” dedi.

Bu yıl bazı teklifler aldığını da ifade eden Laso, “Şu anda nerede çalışacağımı bilmiyorum. Bu sezon bazı teklifler aldım ancak saygımdan dolayı bunları söylememeliyim. Bu sezon çalışma konusunda çok emin değildim. Artık sezon bitmek üzereyken bir yerde koçluk yaparsam garip olur” açıklamasını yaptı.

İspanya Milli Takımı’nın harika bir koça sahip olduğunu söyleyen tecrübeli koç, “Milli takım olağanüstü bir koç tarafından çalıştırılıyor. Bence şu anda İspanya Scariolo’ya sahip olduğu için çok şanslı” sözlerini söyledi.

Son olarak sağlık durumuyla ilgili de konuşan Laso, “Herkes bana nasıl olduğumu soruyo ve ben iyiyim. Bir kardiyolog bana yaşam tarzımı değiştirmek zorunda olmadığımı söyledi. Evde de durumum kötü değil. Yapacak çok işim var. Ve basketboldan kopmuş değilim” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

EUROHOOPS