Pablo Laso Bayern Münih’te !

Pablo Laso Bayern Münih’te !

Pablo Laso, gelecek sezon Bayern Münih’in başında olacak.

Pablo Laso, Turkish Airlines EuroLeague’e geri dönüyor! Tecrübeli antrenör, Bayern Münih’te Andrea Trinchieri’den boşalacak koltuğun yeni sahibi olacak.

Anadolu Efes ile görüşmelerin olumsuz sonuçlanmasının ardından Laso, Eurohoops’un da duyurduğu üzere Bayern ile görüşmeye gitmişti. Marca’nın haberine göre başarılı çalıştırıcı Bayern ile üç senelik kontrat imzalayacak.

55 yaşındaki Laso, 2021-22 sezonunun ardından Real Madrid ile yollarını ayırmıştı. Eflatun-beyazlılar ayrılık sebebi olarak sağlık problemlerini gösterse de Laso, koçluğa devam edebilecek durumda olduğunun belirtmişti. 2022 ACB playofflarında kalp krizi geçiren Laso, hastaneye yatmış ve koçluğa ara vermişti. Sonrasında o zamanlar geçici koç olan Chus Mateo ile İspanya Ligi’ni kazanan Real Madrid‘in kutlamalarına kaıtlmıştı.

Laso sezon başından beri koçluk kariyerini devam ettirmek için doğru takımı bekliyor.

54 yaşındaki Trinchieri ise 2020-21 sezonundan beri Bayern’in başında görev alıyor. 2021 ve 2022 yıllarında playoff başarısı gösteren takım bu sezon normal sezonun ilerisine gidemedi. Sezonu 11 galibiyetle kapatan Bayern, ligi 15. sırada bitirdi ve playoff potasından sekiz maç uzaktaydı.

2023-24 sezonunda Laso gibi Avrupa basketbolunun en başarılı koçlarından biriyle çalışmaya başlayacak olan Bayern aynı zamanda yeni salonları SAP Garden’da sezon başına en az 20 maç oynamayı hedefliyor.