Pablo Laso Bayern Münih İle İmzaladı

Pablo Laso Bayern Münih İle İmzaladı

Pablo Laso, resmi olarak Bayern Münih’in yeni baş antrenörü oldu. İspanyol koç Alman temsilcisiyle 2025’e kadar sözleşme imzaladı.

55 yaşındaki başarılı antrenör hafta sonu Bayern’in genel menajeri Marko Pesic ve sportif direktörü Daniele Baiesi ile birlikte son işlemleri gerçekleştirdi.

İmzanın ardından Laso, açıklamalarda bulundu:

“Büyük bir onur, Münih’te olduğum için mutluyum. Bu harika kulübe beni Bayern’in EuroLeague’deki ve BBL’deki yeni sayfasının bir parçası olarak gördükleri için teşekkür etmek istiyorum. Geçmişte elde ettiğim başarıları elde etsem mutlu olurum fakat başarı sadece EuroLeague’i kazanmak demek değil, bunu herkes anlamalı. Bayern’in bu projesinin bir sonraki seviyeye ulaşmasına yardımcı olmak için %100 bağlı ve hazırım.”

Laso, 2011-2022 yılları arasında Real Madrid‘in başında yer aldı ve bu süreçte iki kez EuroLeague şampiyonu oldu. Laso’nun yönetiminde Madrid, muhtemel 10 Final Four’un yedisinde yer aldı. Real Madrid‘in başında toplamda 22 kez kupa kazanan Laso, 2015 yılında FIBA Intercontinental Cup’ta şampiyonluk yaşadı.

Bayern’in başkanı Herbert Hainer de Laso hakkında şunları söyledi:

“İnanılmaz bir tecrübesi var. Real Madrid ile büyük başarılara imza attı ve EuroLeague’in en çok saygı gören koçlarından biri. Şu anda onu Bayern’de yeni bir sınav bekliyor, bizim vizyonumuza inandığı için çok mutluyuz.”

Laso’nun Real Madrid ile yolları 2021-22 sezonunun sonunda ayrılmıştı. Eflatun-beyazlılar Laso’nun ayrılışını sağlık sorunlarına bağlasa da tecrübeli koç sağlığının yerinde olduğu söyledi ve görevine devam etmek için tıbbi onay aldı.

Bunların sebebi ise 2022 ACB playoffları sırasında Laso’nun kalp krizi geçirerek hastaneye yatırılmasıydı. Olaydan birkaç hafta sonra Laso, o zamanlar geçici koç olan Chus Mateo ve oyuncularla İspanya Ligi şampiyonluğunu kutlamak için takıma döndü. Laso o günden beri kariyerine devam etmek için uygun durağı arıyor ve bu arayış onu Münih’e getirdi.