”Oyun Kurucularımız Maçı Çok İyi Kontrol Etti”

”Oyun Kurucularımız Maçı Çok İyi Kontrol Etti”

Fenerbahçe Beko’nun ligin 4. hafta maçında Galatasaray Ekmas’ı Sinan Erdem Spor Salonu’nda 62-74 yendiği maçın ardından Koç Dimitris Itoudis, Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Karşılaşmayı değerlendiren Itoudis, “Galibiyetten dolayı oyuncularımı çok tebrik ediyorum. Taraftarlarımızı mutlu etmek, bizim için de çok büyük mutluluk. Derbinin öneminin farkındayız ve biliyoruz. Çift maç haftasının ardından böyle maçlar oynamak zor. EuroLeague’de peş peşe maçlar oynadık. Oyun kurucularımız maçı çok iyi kontrol etti, uzunlarımız da gerektiği yerde katkı verdi. En büyük problemlerimizden biri top kayıplarımızdı.  Bu şekilde Galatasaray’a sayı için yol açmış olduk ama savunmamız iyiydi. Oyuncularımızı bu açıdan tebrik ediyorum. Bu maçı kazanmayı hak ettiğimizi düşünüyorum.

Basketbol diğer sporlara göre çok farklı. Özellikle bizim oynadığımız maç sayılarına ve seyahatlerine bakarsanız, gerçekten çok farklı oluyor. İki ligde de farklı kadrolarla oynamak zorundayız. Türkiye Ligi’ndeki Takımımız Wilbekin üzerine kurulmuş bir takımdı ama maalesef bu konuda cezalandırılıyoruz. Orada da değişiklikler yapmak zorunda kaldık. Oyuncular bütün bu maçların önemini ve ciddiyetini anladılar. Az oynayanlar ve süre almayanlar da idmanlarda çok büyük katkıda bulundular. Bunlar grup ve birliğin galibiyeti oldu. Nereyi temsil ettiğimizi ve arkamızda 30 milyon taraftar olduğunun herkes farkında” dedi.