”Öncelikle Bugün Hem Biz, Hem de Yukatel Merkezefendi Belediyesi Kazanmayı Hak Etti”

”Öncelikle Bugün Hem Biz, Hem de Yukatel Merkezefendi Belediyesi Kazanmayı Hak Etti”

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde Pınar Karşıyaka, deplasmanda karşılaştığı Yukatel Merkezefendi Belediyesi’ni 3 uzatma sonunda yenerken Koç Ufuk Sarıca maç sonunda görüşlerini açıkladı.

Sarıca “Müthiş bir maç oldu, ben oyunculuk dönemimde Anadolu Efes forması giyerken bir kez Dinamo Zagreb deplasmanında 3 uzatma oynamıştım. Elbette çok sık rastlanan bir durum değil, bugün iki takım da birbirinden bir türlü kopamadı. Öncelikle bugün hem biz, hem de Yukatel Merkezefendi Belediyesi kazanmayı hak etti. Oyuncular müthiş bir mücadele ortaya koydular, çok da yoruldular. Son uzatmada çembere gidebilmek için biz biraz daha güçlü kaldık. Bu nedenle hem kendi oyuncularımı, hem de rakip takımın oyuncularını kutlamak istiyorum. Çok güzel bir mücadele oldu. Bugün ilk periyoda iyi başlamamıza karşın devamında çok hata yaptık, rotasyonun başladığı yerlerde maalesef beklediğimiz katkıyı alamadık. Buna karşın Kenan Sipahi, maç boyunca inanılmaz bir performans ortaya koydu. Her geçen gün üzerine koyarak devam ediyor, onun adına mutluyum.

Bugün biz 50, rakibimiz ise 46 üçlük denedi. Bir noktadan sonra ayaklar gitmemeye başladı ve üçlüklerin sayısı arttı, buna ek olarak oyuncular maçı üçlüklerle bitirmeye çalıştılar. Bu maç özelinde üçlük denemelerine söylenecek bir şey yok, bizim için önemli olan kazanmaktı. Hem normal sürede, hem de ilk 2 uzatmada geri düştük. Eksiklerimize rağmen pes etmedik, bu sene ilk kez Errick McCollum‘suz oynadık. Bu şartlarda kazanmak benim için çok değerli, oyuncularımla mücadelelerinden dolayı gurur duyuyorum. Hataları da düzelteceğiz, lig devam ediyor” dedi.