“Olympiakos’a Geldiğimde Bunları Yaşayacağımı Tahmin Etmezdim”

“Olympiakos’a Geldiğimde Bunları Yaşayacağımı Tahmin Etmezdim”

Olympiakos, Panathinaikos karşısında alınan Yunanistan Ligi şampiyonluğunu kutlarken yıldız oyuncu Sasha Vezenkov, bu yılki rüya sezonunda yaşadıkları hakkında Gazzetta’ya konuştu.

“Sporda zor anlar sevinçlerden daha fazladır. Bu tür anların az olduğunu bildiğimde gerçekten keyif alıyorum çünkü bunu hak ettik, harika bir sezon geçirdik, iyi basketbol oynadık, şampiyonluklar kazandık. Herkesle gurur duyuyorum. Herkesi gerçekten tebrik ediyorum. Sezon başında bunları düşünmezdim. EuroBasket’ten geliyordum ve sadece bir adım daha ileri gitmek istedim. Tekrar Final Four’a gitmek istiyordum, takıma inanıyordum ama sezon boyunca bunları gerçekleştirebilmek için adım adım ilerledik”

Son günlerde Vassilis Spanoulis’in Vezenkov’u Olympiakos’ta kalmaya çağırdığı video viral oldu. Yıldız forvetin Peristeri’nin koçuyla öyle bir ilişkisi var ki, bunun spontane gerçekleştiğinden emin.

“Taraftarlara teşekkür ediyorum, gerçekten Vassilis ile aramdaki bağ harika. İnsanlarla kurduğum bağ da öyle. Olympiakos’a ilk geldiğimde biri bana bunların yaşanacağını söyleseydi, onlara deli olduklarını söylerdim. Spanoulis’in tepkisinin spontane geliştiğini düşünüyorum. Aramızda öyle bir ilişki var ki her zaman onun tavsiyelerini dinliyorum, o da bana her zaman yardımcı oluyor. Takım arkadaşlarım ve beni sevenler en doğru kararı vermeye çalışacağımı biliyorlar. Herkes benim için en iyisini yapmamı istiyor, burada kesinlikle güçlü bir bağımız var. Tekrar çok teşekkür ederim.”