Olimpia Milano’da Yeniden Shavon Shields Şoku!

Olimpia Milano’da Yeniden Shavon Shields Şoku!

İtalya Basketbol Ligi normal sezonunun 21. hafta müsabakasında Olimpia Milano, deplasmanda karşılaştığı Brindisi’yi 79-98’le mağlup ederek liderliğini sürdürdü. Alınan rahat galibiyete rağmen maç içerisinde moralleri epey bozacak türden bir gelişme yaşandı.

Yaklaşık 5 ay süren bir sakatlık sürecinin ardından geçtiğimiz hafta sahalara geri dönen Danimarkalı yıldız Shavon Shields, Brindisi maçının ilk çeyreğinde sağ ayak bileğinden bir sakatlık yaşadı.

Denediği orta mesafenin ardından sağ ayak bileği burkulan ve takım arkadaşlarının yardımıyla kenara gelebilen Shields, soyunma odasına giderek kalan bölümde oyuna dahil olmadı.

28 yaşındaki Shields, EuroLeague’de son 2 sezondur sakatlıklardan en çok çeken oyuncuların belki de başında geliyor. Geçtiğimiz sezon yaşadığı sakatlık nedeniyle yaklaşık 4 ay sahalardan uzak kalan Danimarkalı yıldız, bu sezon ise sol ayağındaki problem nedeniyle yaklaşık 5 ay kaçırmıştı.

Kulüp tarafından oyuncunun sakatlığına dair henüz resmi bir açıklama yapılmasa da Shavon Shields’ın bir süre sahalardan uzak kalması bekleniyor.

 

 

 

 

 

EUROHOOPS