”Obradovic’e Para Kazandırdığı İçin Teşekkür Ediyorum”

”Obradovic’e Para Kazandırdığı İçin Teşekkür Ediyorum”

EuroLeague ekiplerinden Partizan’ın başkanı Ostoja Mijailovic, kulübün televizyon kanalına açıklamalarda bulundu ve finansal konuları konuştu.”

“Şu anda maaşları düzenli olarak ödüyoruz, bunu sezon sonuna kadar devam ettirmek için savaşacağız. Sezon sonunda bir çizgi çizeceğiz, nerede olduğumuzu göreceğiz, çünkü EuroLeague’de ilk 4 sırada bitirmek, 4-8 arası bitirmek veya 8-12 arasında bitirmek aynı şeyler değil. 8 ila 12 arasında bitirirseniz büyük olmayan bir miktarda para kazanırsınız. Ancak ilk 8’e girerseniz daha büyük EuroLeague fonları elde edersiniz.

Öte yandan, EuroLeague’de her galibiyet 37.500 Euro getiriyor. Maçtan sonra Zeljko‘yu her aradığımda onunla biraz şakalaşıyoruz ve bu parayı kazandığı için ona teşekkür ediyorum, sonra da onu maç için tebrik ediyorum. Çünkü oyunculara zamanında ödeme yapabilmek için para toplamak çok önemli. Her şeyden önce, oyuncular finansal anlamda kendileri için doğru bir takımda oynamanın rahatlığına kavuşuyorlar. Günün sonunda her şey paraya bağlı. Kulüp zamanında ödeme yapmadıysa antrenör oyuncudan elinden gelenin en iyisini yapmasını isteyemez.”

 

 

 

 

EUROHOOPS