OAKA’da Çılgın Gece: Olympiacos, Hükmen Galibiyetle Şampiyon Oldu!

OAKA’da Çılgın Gece: Olympiacos, Hükmen Galibiyetle Şampiyon Oldu!

Yunanistan Ligi final serisi 4. maçında Olympiacos, Panathinaikos deplasmanına konuk oldu. OAKA’da maçın durmasına sebep olan bazı tribün olaylarının ardından maç erken bitirildi ve Olympiacos, üst üste ikinci kez şampiyon oldu.

Yaklaşık bir saat süren duraklamanın ardından hakemler maçın devam edemeyeceğine karar verdi ve beş maçlık seride 2-1 önde olan Kırmızılar galip ilan edildi.

Maçın bitimine 13 dakika kala Olympiacos 35-63 öndeydi. Bu esnada Panathinaikos taraftarları Olympiacos yedek kulübesine sis bombaları ve işaret fişekleri de dahil olmak üzere çeşitli nesneler fırlatmaya başladı. Olympiacos’ta koçlar ve oyuncular soyunma odasına yönelirken hakemler oyunun durdurulmasını istedi.

Panathinaikos oyuncuları sahada kaldı ancak atmosfer maçın tekrar başlaması için çok sisliydi. Kısa bir süre sonra hakemler maçın devam edebilmesi için güvenlik önlemi olarak salonun boşaltılmasını istedi.

Panathinaikos taraftarlarının büyük kısmı hemen OAKA’nın çıkış kapılarına yönelirken, bazı holiganlar salonda kalarak koltukları etrafa fırlattı ve yangın söndürücüleri boşalttı.

 

Çeşitli raporlara göre, yetkililerin masasındaki ekipmanlar da (bilgisayarlar, monitörler) çalındı ve tahrip edildi. Tüm bu kaosun ortasında maçın devam edemeyeceğine karar verildi ve Olympiacos hükmen galip sayıldı.

Panathinaikos’un gelecek sezon için dört maç seyircisiz oynama cezası alması ve puan tablosunda -2 puanla başlaması bekleniyor.

Maçın durmasından önce Olympiacos, Alec Peters ve Sasha Vezenkov’un 11’er sayısıyla üstünlüğü ele geçirmişti. Panathinaikos’ta ise Lefteris Mantzoukas altı sayıyla oynadı.

 

 

 

EUROHOOPS