Nikola Mirotic : “Böyle Bir Atmosferin İçinde Yer Almak İstemiyorum”

Nikola Mirotic : “Böyle Bir Atmosferin İçinde Yer Almak İstemiyorum”

Nikola Mirotic, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada kariyerine Sırbistan’da devam etmeyeceğini belirtti.

By Johnny Askounis/ info@eurohoops.net

Nikola Mirotic için olayların ve haberlerin bir türlü dinmediği yaz, kendi Instagram hesabından yaptığı açıklamayla devam etti.

Mozzart Sport’un haberine göre Mirotic, Partizan ile imzalamak için Belgrad’a iniş yapmıştı. Fakat yıldız oyuncu, yaptığı açıklamada neden Partizan’a gitmeyeceğini belirtti:

“Kariyerime Partizan’da devam edeceğime yönelik bilgilerin topluma sızmasıyla tehditler ve hakaretler gelmeye başladı ve çok şaşırdım. Herhangi bir şekilde, özellikle de takımların rengi üzerine insanları ayrıştıran biri olmak istemiyorum. Böyle bir atmosferin içinde yer almak istemediğime karar verdim. Kendimi ve ailemi daha fazla rahatsızlığın içine sokmak istemiyorum.

Dürüst olmam gerekirse Kızılyıldız’dan hiçbir tehdit gelmedi ve onlarla aramızdaki iletişim gayet iyi, saygılı bir düzeyde.”

Mirotic, kariyerine Sırbistan dışında bir takımda devam edeceğini açıkladı:

“Partizan’a takımlarında olmam için gösterdikleri güven ve istekten dolayı teşekkür ederim fakat ailem için en iyi olacak kararı verdim. Kariyerime Sırbistan’da olmayan bir Avrupa takımında devam edeceğim.”

 

 

 

EUROHOOPS