”Ne yazık ki bizim için yeni yıl çok kötü başladı”

”Ne yazık ki bizim için yeni yıl çok kötü başladı”

Turkish Airlines EuroLeague normal sezonunun 17. hafta karşılaşmasında temsilcimiz Fenerbahçe Beko, deplasmanda karşılaştığı Zalgiris Kaunas’a mağlup olarak ligdeki 7. yenilgisini aldı.

Temsilcimizin başantrenörü Dimitris Itoudis, mücadelenin ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Dimitris Itoudis, görüşlerini şu cümlelerle ifade etti:

“Öncelikle herkesin yeni yılını kutlarım, ayrıca Zalgiris‘i de aldıkları galibiyetten dolayı tebrik ederim. Ne yazık ki bizim için yeni yıl çok kötü başladı. Bugün Zalgiris bizden çok daha fazla mücadele etti, ayrıca üçlük yüzdeleri de bizden daha iyiydi. Umuyorum Keenan Evans’ın ciddi bir sakatlığı yoktur ama Evans’ın sakatlığından sonra maç tamamen değişti, Zalgiris reaksiyon göstererek çok daha agresif bir basketbol oynamaya başladı. Bizim için artık dönüp aynaya bakma vakti geldi, Fenerbahçe gibi çok büyük bir kulübü ve 30 milyon taraftarı temsil ediyoruz. Bugün maçı kaybediş şeklimiz utanç verici.

Zalgiris’te Evans’ın sakatlanması bizim oyun planımızı etkilemedi çünkü Lukas Lekavicius da çok önemli bir oyuncu. Herkesin gördüğü üzere bugün maçı 20 sayıyla kaybettik, ayrıca maçın çok büyük bölümünde çift haneli farkla gerideydik. Asistlerde rakibimize 15’e 13’lük bir üstünlük sağlasak da Zalgiris her oyuncusundan bireysel katkı aldı. Ayrıca ikinci şans sayılarında da fark yarattılar. Bizim Zalgiris’e göre topu daha çok paylaşmış olmamıza rağmen onlar 86 sayı attı, biz ise sadece 66’da kaldık. Sonuç olarak maç planımızda herhangi bir değişiklik olmadı ama Evans’ın sakatlığı rakibimize ekstra bir motivasyon sağladı.

Son 1 aydır sezon başındaki enerji seviyemizin çok uzağındayız, yine de çok çalışmaya ve inanmaya devam etmeliyiz. Bu tür mağlubiyet serileri basketbolda olabiliyor, sezon başındaki enerji seviyesine yeniden ulaşmalıyız. Bu oyuncular bir anda basketbol oynamayı unutmadılar, kötü gidişatın önüne geçeceğiz.”