Ne de olsa ‘Akıllı Çocuk’

Ne de olsa ‘Akıllı Çocuk’

Yıldız basketbolcu Luka Doncic, 2018 NBA Draftı’yla birlikte Real Madrid‘e ve EuroLeague’e veda edip ABD biletini alsa da, Avrupa basketbolundan kopabilmiş değil.

New Orleans Pelicans galibiyetinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Sloven oyuncu, EuroLeague maçlarını NBA’den daha fazla izlediğini belirtti:

“Bazı NBA maçlarına bakıyorum ama EuroLeague‘i, NBA’den daha fazla izliyorum. Televizyonda gerçekten iyi bir NBA maçı varsa, onu izlerim.”

Luka Doncic, en son Real Madrid forması giydiğinden beri neredeyse beş yıl oldu. Fakat tarafların bu yıl içerisinde karşı karşıya gelme ihtimali mevcut. NBA muhabiri Marc Stein’in haberine göre Dallas Mavericks, NBA’in Orta Doğu’da daha etkin olma planları sebebiyle Birleşik Arap Emirlikleri’nde Real Madrid ile hazırlık maçı oynayabilir. Olası bir maçın 2023 yazında hazırlık maçları esnasında yapılması bekleniyor.

Dün gece New Orleans Pelicans karşısında 34 sayı – 10 ribaunt – 10 asistle takımını taşıyan Luka Doncic, bu sezon 34.0 sayı – 8.8 ribaunt – 8.7 asist ortalamalarıyla mücadele ediyor.