”NBA tarafında ne söylendiği umrumda değil”

”NBA tarafında ne söylendiği umrumda değil”

Sasha Vezenkov şu ana kadar Avrupa kariyerindeki en görkemli sezonu geçiriyor ve EuroLeague’de MVP ödülü için en büyük adaylardan biri.

Geçtiğimiz günlerde de Sacramento Kings‘in asistanı Jay Triano, Vezenkov’u canlı izlemek için Yunanistan’a kadar geldi. Aynı zamanda Kings‘in yıldız oyuncuları De’Aaron Fox ve Domantas Sabonis de başarılı oyuncu hakkında açıklamalarda bulundu.

Sabonis, açık ve net şekilde “Vezenkov’un burada olmasını isteriz.” dedi.

Basın toplantısında Amerika’dan gelen övgülerin sorulması üzerine Olympiakos koçu Giorgos Bartzokas’ın yanıtı da oldukça netti:

“Açıkçası bunu konuşmak için doğru bir zaman olduğunu düşünmüyorum. Sezonun ortasındayız ve hem EuroLeague’de hem yerel ligde ilk sırada yer alıyoruz. Dürüst olmak gerekirse NBA tarafında ne söylendiği umrumda değil. Sasha Vezenkov’un şu anda bizimle kontratı bulunuyor. Aynı zamanda NBA opsiyonu da mevcut. Sezon bitince oturup konuşacağız. Sacramento’nun teklifini kabul edip etmeyeceğini bilemem. Ama şu anda takımıma odaklanmak istiyorum. Sasha bizim en iyi oyuncularımızdan birisi. Harika bir basketbolcu ve tabi ki onu takımda tutmayı çok isteriz. Fakat sadece Sasha’nın değil, herhangi bir oyuncunun gelecek sene ne yapacağını tartışmak için doğru bir zaman değil. Önümüzde bu sezona dair birçok hedef mevcut.”