Misko, Sırpların Asla Hiç Bir Şeyi Unutmayacağını Unutmuş !

Misko, Sırpların Asla Hiç Bir Şeyi Unutmayacağını Unutmuş !

Bu yaz sözleşmesinin bitimine bir yıl daha olmasına karşın Partizan’dan ayrılan Yam Madar, Fenerbahçe Beko’ya transfer olmuştu. Madar’ın kontratını tek taraflı olarak feshetmesi ise Partizan’ın tepkisini çekmişti.

Bu durumun üzerine bir açıklama yayınlayan Sırp ekibi, oyuncunun menajeri Misko Raznatovic ile olan iş birliklerini sonlandırdıklarını açıklamıştı.

Dünya basketbolunun en ünlü menajerleri arasında yer alan Misko Raznatovic, Partizan’ın kendisine yönelik tepkisine dair Yunanistan kaynaklı Sportal.gr’ye açıklamalarda bulundu.

Partizan yönetimini ‘dürüst olmamakla’ suçlayan Raznatovic, Madar’ın Fenerbahçe‘ye transferinde hiçbir yanlışın olmadığını yeniden vurguladı:

“Yam Madar’ın sözleşmesini tek taraflı olarak feshetmesine dair her şey tümüyle Partizan yönetiminin suçu. Partizan Başkanı Ostoja Mijailovic, Madar’ın transferine dair birkaç hafta önce bir röportaj vermiş. Röportajda söylediklerinde doğru olan tek şey adımın Misko Raznatovic olduğu, onun dışındaki her şey yanlış. Söyledikleri doğru değil çünkü Mijailovic’i sürece dair yanlış bilgilendirdiler. Yine de yaşananlar benim için sorun değil, canımı sıkan tek nokta Partizan için geçmişte yaptıklarım. Dünya üzerindeki tek bir menajer bile Partizan için benim yaptıklarımın yüzde 10’unu yapmamıştır. Nikola Pekovic’ten benim sayemde yüklü bir buyout bedeli aldılar, ben söylemeden önce Joffrey Lauvergne ve Leo Westermann’ın adını bile duymamışlardı. Bu oyuncuları ben Partizan’a getirdim. Yaklaşık 10-15 sene önce birçok oyuncum Kızılyıldız’dan Partizan’a transfer oluyordu, o dönem Kızılyıldız taraftarları benden nefret ediyorlardı. Bu oyucuları Kızılyıldız’dan Partizan’a götürdüm çünkü oyuncuların talepleri bu yöndeydi. O dönem Dusko Vujosevic takımın başındaydı ve Partizan, düzenli olarak EuroLeague’e katılıyordu. 

Madar transferi hakkında dedikleri şeyler doğru olsa bile – ki kesinlikle doğru değil – geçmişte Partizan için yaptıklarımdan dolayı bu tepkiyi göstermemeleri lazımdı. Bundan birkaç sene önce, başlarında Andrea Trinchieri varken berbat durumdalardı. Harcayacak paraları vardı ama sözleşme imzalayacak oyuncu bulamıyorlardı. Sezon ortasında Alex Renfroe, Ognjen Jaramaz, Rade Zagorac ve Nikola Jankovic gibi dört önemli oyuncuyu İspanya’da kontratlarının sürmesine rağmen Partizan’a getirdim. Benim sayemde yeni bir dönemin başlangıcını yaptılar ama maalesef yaşananları çabucak unuttular!” 

 

 

 

 

EUROHOOPS