Misko Raznatovic,Madar’ın Ayrılık Sürecini Anlattı !

Misko Raznatovic,Madar’ın Ayrılık Sürecini Anlattı !

Yam Madar’ın menajeri Misko Raznatovic, Partizan’ın genç oyuncunun Fenerbahçe Beko’ya imza atmak üzere takımdan ayrılmasıyla ilgili açıklamasına yanıt verdi.

Partizan Madar’ı sözleşmesini tek taraflı olarak feshetmekle suçladı ve tazminat ödenmediği için kulübün gerekli tüm yasal girişimleri yapacağını söyledi. Sırp haber ajansı Tanjung’a bir mektup gönderen Raznatovic, Partizan ve müvekkilinin başlangıçta sözleşme uzatma konusunda anlaştıklarını ancak Madar’ın zam istemesi üzerine sürecin çirkin bir hal aldığını ve oyuncunun ayrılmasına neden olan şeyin de bu olduğunu belirtti.

İşte B92’ye göre Raznatovic’in mektubunun tamamı:

“28 yıldır iş tanımımda yer alan kaba saldırıların hedefi olsam da Yam Madar olayıyla ilgili herhangi bir yorum yapmak gibi bir niyetim kesinlikle yoktu. Ancak Partizan tarafından yapılan son açıklamadaki gerçek dışı iddiaları göz önünde bulundurduğumda, gerçekte ne olduğunu merak eden tüm basketbolseverler adına tepki vermek zorunda kalıyorum.

Gerçekler aşağıdaki gibidir: Madar ve Partizan arasındaki sözleşmenin hazırlanmasına ya da yazılı iletişime katılmadım ve e-postaların spam klasörlerine düşüp düşmediği konusunda da herhangi bir bilgim yok. Benim görevim, oyuncunun serbest oyuncu olduğu Amerika’dan bildirildiğinde yeni bir sözleşme ayarlamaktı. ABA finallerinde daha büyük bir rol oynadığını düşünürsek Partizan’la devam etmenin mantıklı bir seçim olduğuna şüphe yok ve ona Zeljko Obradovic ile konuşmasını söyledim, Yam da bunu yaptı. İsrail’den geldi, bir görüşme yaptı ve kalmaya karar verdi.

Madar feshin iptal edilmesini ve eski sözleşmeye bağlı kalmayı kabul etti, ancak kulüp artık bunu istemedi ve Avrupa’ya veya NBA’e transferinden tazminat alabilmek için sözleşmenin uzatılmasında ısrar etti.

Birkaç gün süren ikna çabalarının ardından oyuncu sözleşmenin uzatılmasını kabul etti ve ben de 7 Temmuz Cuma günü saat 9:12’de gönderdiğim mesajla kulüpten ilk yıl için 75,000$’lık bir artış talep ettim. Bu da meşru ve çok mütevazı bir teklifti. Kulüpten 9:15’te Yam’ın büyük bir küstahlık yaptığını ve maaşında bir artış olmadığını belirten bir yanıt aldım.

Takip eden günlerde çok çirkin bir iletişim oldu, hafif tehditler vardı ve geri dönüşü yoktu. Hikayenin sonsözü ise Yam Madar’ın Partizan’da kalmak için ödemek istediğinden çok daha yüksek bir meblağ karşılığında yeni bir kulüple sözleşme imzalaması, dolayısıyla kulüp tarafında daha kültürlü bir davranış ve iyi niyet olmasıydı.

Partizan’a iki seçenek sunuldu: oyuncunun mevcut kontratını uzatmadan devam etmesi ya da ilk yıl için 75,000’lik bir artışa giderek kontratını uzatması. İşbirliğinin sona erdirilmesine gösterilen sert tepki, kulübün müzakerelerin uygunsuz bir şekilde yürütüldüğünün, bu işle ilgilenen kişinin eylemlerinin ve yapılan hataların farkında olduğunu göstermektedir. İşbirliğinin sona erdirilmesine gelince, elbette Avrupa’nın en büyük kulüplerinden biri olduğunu göz önünde bulundurarak bundan üzüntü duyuyorum, ancak profesyonelce çalışmak ve oyuncuların çıkarlarını korumak için ödenmesi gereken bedel buysa, bunu ödemeye hazırım.”

 

 

 

EUROHOOPS