“Mirotic’in Gelişi Herkes İçin Bir Uyarı: Hadi Seviyeyi Arttıralım”

“Mirotic’in Gelişi Herkes İçin Bir Uyarı: Hadi Seviyeyi Arttıralım”

Ettore Messina, Nikola Mirotic eklemesi hakkında konuştu.

By Cesare Milanti / info@eurohoops.net

Avrupa’da yaz döneminin en büyük soru işaretlerinden biri cevap buldu. Olympiakos, Panathinaikos, AS Monaco, Partizan ve Kızılyıldız gibi takımların da arasında bulunduğu Nikola Mirotic yarışından Olimpia Milano kazanarak çıktı.

Takımın tecrübeli koçu Ettore Messina, 32 yaşındaki süper yıldızla daha önce Real Madrid‘de birlikte çalışmıştı. Messina, Repubblica’ya Mirotic’in gelişi hakkında konuştu:

“Mirotic’in gelişi çok güzel oldu. Takım sahibi bir jest yaptı ve bu ekleme herkes için bir sinyal ve uyarı: Tanıdık bir oyuncu eklemesiyle hadi seviyeyi arttıralım.

Gigi Datome‘yi kaybettik. Mirotic’i NBA’de ve Barcelona’da daha önce oynadığı üç numara pozisyonunda deneyeceğim. Eğer rakipler fiziğimize uyum sağlarsa bile kötü olmayacak. Oyun kurucu pozisyonuna da Flaccadori ve Maodo Lo eklemelerile birlikte derinlik ve atletizm kattık. İkisinden de çok fazla şey bekliyorum.”

2022-23 sezonunda Olimpia Milano, LBA finallerinde Virtus Bologna’yı 4-3 mağlup ederek üst üste ikinci kez İtalya Ligi şampiyonluğu yaşadı. Turkish Airlines EuroLeague’de ise Milano, playoff yapamadı.

 

 

 

 

EUROHOOPS