Milano Napier için epey yol kat etti !

Milano Napier için epey yol kat etti !

Shabazz Napier, transfer piyasasında Panathinaikos‘un ana hedeflerinden birisi. Ancak bir diğer EuroLeague ekibi Olimpia Milan’ın da kısa rotasyonunda takviyeye ihtiyacı var. Eurohoops kaynaklarına göre, İtalyan temsilcisi de oyuncuyla görüşmelerde mesafe kat etti.

EuroLeague’de bu sezon işleri yoluna koyma konusunda hala eser miktarda umudu olan Koç Ettore Messina, halka açık bir mesaj aracılığıyla Milano taraftarının desteğini istedi. Son zamanlarda transfer ihtimalini küçümsemiş olsa da, Napier takımın en azından yerel turnuvalarda hedefe ulaşmasına yardımcı olacak kaliteye sahip.

31 yaşındaki Shabazz Napier, Avrupa basketboluna yabancı değil. 2021-22 sezonu için Zenit Saint Petersburg ile bir yıllık sözleşme imzaladıktan sonra geçtiğimiz yaz aylarında Kızılyıldız’ın transfer hedeflerinden birisi olarak belirtilmişti. Ancak sezon öncesi dönemde sakatlığı sebebiyle bir süre sahalardan uzak kaldı.

Napier, sezon başında G-League’in Meksika merkezli yeni ekibi Mexico City Capitanes’e imza attı.

NBA’de Miami Heat, Orlando Magic, Portland Trail Blazers, Brooklyn Nets, Minnesota Timberwolves, ve Washington Wizards formalarıyla 354 maçta görev alan Napier, 7.0 sayı – 2.4 asist ortalamalarıyla mücadele etti. 2014 NBA Draftı’nın 24. sırasından seçilen deneyimli guard, bunun öncesinde Connecticut ile NCAA’de iki şampiyonluk yaşamıştı.

Shabazz Napier ile Olimpia Milano arasındaki temas, ilk olarak Encestando.es tarafından duyurulmuştu.