Michael Schumacher’in yakın arkadaşı son durumunu açıkladı: Umutsuz vaka!

Michael Schumacher’in yakın arkadaşı son durumunu açıkladı: Umutsuz vaka!

2013 yılında geçirdiği büyük kayak kazasının üzerinden yaklaşık 10 yıl geçmesine rağmen Michael Schumacher’in son durumu hakkında aile yakınları ve arkadaşları henüz net bir açıklama yapmadı. Efsane F1 pilotunun yakın arkadaşı gazeteci Roger Benoit, Schumi’nin son durumuna ilişkni şoke eden bir açıklama yaptı.

Michael Schumacherin yakın arkadaşı son durumunu açıkladı: Umutsuz vaka

2013’ün Aralık ayında, ailesiyle birlikte Fransız Alpleri’ne giden ve burada geçirdiği ağır kaza sonrasında yaklaşık 10 yıldır sağlık durumuna ilişkin net bir açıklama yapılmayan efsane Formula 1 pilotu Michael Schumacher’in son durumu hakkında yakın arkadaşlarından Roger Benoit konuştu.

Gazeteci Roger Benoit, İsviçre’den Blick’e verdiği röportajda Schumi’nin sağlık durumuna ilişkin şoke edici ifadeler kullandı.

EMEKLİLİĞİN TADINI ÇIKARMAK İSTEDİ

2012 yılında pistlere veda eden efsane pilot Michael Schumacher, emekliliğin tadını çıkarmak için ailesiyle birlikte Aralık 2013’te Fransız Alpleri’nde tatilini yapıyordu. Kayak sporuyla da ilgilenen efsane pilot burada çok büyük bir kaza geçirdi. Michael Schumacher kazanın etkisiyle uzun bir süre komada kaldı ve yaklaşık 1.5 yıllık rehabilitasyon sürecine girdi.

Efsane pilotla ilgili gelen son bilgi hastaneden taburcu edildiği yönündeydi ve bu Schumacher hakkında elde edilen son bilgilerden biriydi. O günden bu yana Alman pilotun durumuyla ilgili çok sayıda spekülasyon çıktı fakat Schumacher Ailesi, Michael’ın sağlık durumu konusunda asla resmi bir açıklama yapmadı.

 

Michael Schumacherin yakın arkadaşı son durumunu açıkladı: Umutsuz vaka

 

SAĞLIK DURUMU BİLİNMİYOR

Efsane Alman pilotun sağlık durumuna ilişkin resmi bir açıklama yapılmaması sebebiyle Schumacher’in son durumu henüz net bir şekilde bilinmiyor. Bazı iddialara göre Schuamcher felç oldu ve sadece gözleriyle temas kurabiliyor. Ancak ailesi resmi bir açıklama yapmadığı sürece tüm bu iddialar spekülasyondan öteye gidemeyecek.

ROGER BENOIT KONUŞTU: UMUTSUZ VAKA

Efsane Alman pilotun yakın arkadaşlarından İsviçreli gazeteci Roger Benoit, Blick’e verdiği röportajda Michael Schumacher’in son durumuna ilişkin bazı iddialarda bulundu.

Roger Benoit, “Bu sorunun tek bir cevabı var, o da oğlu Mick’in 2021’deki ender röportajlardan birinde verdiği cevap. O zaman şöyle demişti: ‘Babamla konuşabilmek için her şeyi verirdim’.” sözlerini kullandı.

Benoit ayrıca “Babasının yaptığı kazanın üzerinden 3500 gün geçti. Umutsuz bir vaka” açıklamasında bulundu.

 

Michael Schumacherin yakın arkadaşı son durumunu açıkladı: Umutsuz vaka

 

MICK SCHUMACHER NE DEMİŞTİ?

Mick Schumacher, babası Michael ile motor yarışları hakkında konuşma şansı için “her şeyden vazgeçebileceğini” söylemişti.

Mick, “Sanırım babam ve ben, birbirimizi şimdi daha farklı bir şekilde anlayabilirdik. Çünkü benzer bir dili, motor sporları dilini konuşuyoruz. Ve konuşacak çok daha fazla şeyimiz olurdu. Aklım çoğu zaman orada. Bunun harika olacağını düşünüyorum. Sırf bunun için her şeyden vazgeçebilirim.” ifadelerini kullanmıştı.

 

Michael Schumacherin yakın arkadaşı son durumunu açıkladı: Umutsuz vaka

 

SCHUMACHER’İN KARİYERİ VE BAŞARILARI

Michael Schumacher birçok kişiye göre Formula 1 tarihinin en iyi pilotu olarak gösterilmektedir. Kariyeri boyunca 91 yarış galibiyeti bulunan Alman pilotun bunun yanı sıra 7 şampiyonluğu da bulunmaktadır. Lewis Hamilton ile beraber Formula 1 tarihinin en çok şampiyon olan pilotu olan Michael Schumacher, yalnızca Formula 1’in değil tüm spor tarihinin en popüler sporcularından biridir.

Kariyerine 1991 senesinde Jordan sürücüsü olarak başlayan Michael Schumacher, kısa süre sürücüsü olduğu Jordan ile yarış kazanamamıştır. Daha sonra Benetton takımına geçen Alman pilot burada 19 yarış ve 2 şampiyonluk kazanmıştır. Benetton’dan sonra efsanesi olduğu Ferrari takımına geçen Michael Schumacher, Ferrari ile 72 yarış galibiyeti ve 5 şampiyonluk kazanmıştır. Kariyerinin sonunda 3 sene boyunca Mercedes takımında yarışan Alman pilot buraya hiç yarış kazanamamış ve 2012 senesinin sonunda emekli olmuştur.

 

Michael Schumacherin yakın arkadaşı son durumunu açıkladı: Umutsuz vaka

 

AHMET TURNA-MİLLİYET