Marmara Akademi play-off’a kilitlendi

Marmara Akademi play-off’a kilitlendi

Voleybol Türkiye Kadınlar 2.Liginde İstanbul’daki grup maçları sona erdi ve play-off’lara kalacak takımlar belli oldu.

İstanbul E grubunda yer alan ve grupta Fenerbahçe’nin ardından haftalar önce 2.liği garantileyen Marmara Akademi son maçta karşılaştığı Can Milan Atletik’i 3-0 yenerek normal sezonu galibiyet ile kapattı. Yeşil-siyahlı ekip ilk seti zorlanmadan 25-9 kazanırken 2. sette Can Milan Atletik setin büyük bölümünü önde götürse de Marmara Akademi etkili servislerle art arda sayılar alıp seti 25-16 kazanmayı bildi. 3. sette ise büyük çekişme vardı. Seti yine 21. sayıya kadar önde götüren Can Milan Atletik önünde Marmara Akademi Pasör çaprazından çok sayı bulup bu seti de 25-23 alıp maçı da 3-0 kazanmayı başardı.

 

 

Çift devreli lig usülü oynanan maçlarda sadece 2 kez Fenerbahçe’ye kaybeden Marmara Akademi uzun zamandır çeyrek final maçları için hazırlıklarını sürdürüyordu. Kadrosunda yıldız ve genç takım oyuncularının ağırlıkta olması nedeniyle bazı takımlara karşı tecrübe sıkıntısı yaşaması da olası. Ancak son dönemde kadroya yapılan ilavelerle daha da güçlenen Marmara Akademi çeyrek final maçlarından umutlu.

 

 

Takımın Antrenörü Erdem Hangül yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

” Turnuvanın en genç takımlarından biriyiz. Yıldız ve genç takımlarda oynayan oyuncularımız ile 2. lig maçlarını oynuyoruz. A Takım yaşında çok az oyuncumuz var. Çünkü biz yetiştirici bir Kulübüz ve doğru sistemin bu olduğuna inanıyoruz. Her yıl 5-6 oyuncumuzu üst liglerdeki kulüplere veriyoruz. Bazıları Amerika’dan % 100 burs kazanıp orada Voleybol ve eğitim yaşantısını sürdürüyor. Misyonumuz doğrultusunda Voleybola hizmet ediyoruz. Alt yapımızdan yetişecek çok oyuncumuz var. Her oyuncunun gelişimini dikkatle takip edip rotuşleri yapıyoruz. Tüm kategorilerde iddialıyız. Sultanlar Ligine çok oyuncu vereceğiz. Bundan büyük mutluluk duyuyoruz. Samsun’daki çeyrek finallerde ilk 2 içinde yer alıp finallere gitmeyi ve 1. lige çıkmayı arzu ediyoruz. Güçlü takımlar ile oynayacağız. Elimizden geleni yapacağız” dedi.

 

 

Marmara Akademi Minik Takımı ise Lige 2 galibiyet ile ‘Merhaba’ dedi. 2011 Milli Takımının nüvesini oluşturacak Jenerasyon olması bakımından dikkatle izlenen bir lig. Marmara Akademi 25-15 ve 25-18’lik setlerle Asya Kartalları’nı ve 25-6 ve 25-4’lük setlerle de Erenköy Gençlik’i 2-0 yenerek lige iyi giriş yaptı.