“Mağlubiyetin Tüm Sorumluluğunu Üstleniyorum”

“Mağlubiyetin Tüm Sorumluluğunu Üstleniyorum”

Avrupa basketbolu, bu hafta İspanya Kral Kupası’nda El Clasico’ya tanıklık etmeyi bekliyordu ancak Unicaja Malaga, çeyrek finalde Barcelona’yı eledi.

Kendrick Perry, uzatmaların son saniyelerindeki şutuyla Unicaja‘yı galibiyete taşıdı. Nico Laprovittola maçı beraberliğe getirme şansı yakaladı ancak her iki serbest atışı da kaçırdı ve Barcelona sahayı başı eğik bir şekilde terk etmek zorunda kaldı.

Maçtan sonra konuşan Barcelona’nın baş antrenörü Sarunas Jasikevicius, tüm sorumluluğu üstlendi.

Saras Jasikevicius’un ifadeleri şöyle:

“Unicaja’yı ve başantrenör Ibon’u (Navarro) tebrik etmek istiyorum. Bir antrenör olarak tüm sorumluluğu üstleniyorum. Oyuncularımızın bu maçın bir final olduğunu anlamalarını sağlayamadım”

“Maçı kapatamadık. Çok iyi olduğumuz anlar oldu, oyunu domine ediyor muyduk bilmiyorum ama kontrol bizdeydi. Ancak doğru bir şey yapmadığımız açık”

“Bu çok acı veriyor çünkü Süper Kupa’yı kritik anlarda fauller nedeniyle kaybettik ve şimdi de kupayı kaybettik. Öne geçtiğimizde maçları kapatabilmemiz gerekiyor.”

“Sezonun geri kalanıyla nasıl başa çıkacağınızı söyleyemem. Şimdi valizlerimizi toplayıp eve gitmeliyiz. Gelişmek için antrenör ekibi ve oyuncularla oturup konuşacağız. En kötüsü, yapacağım konuşma, bugün, yarın veya ertesi gün de çok benzer olacak: Bir sonraki adımı atamıyoruz.”

 

 

EUROHOOPS