”Maçı mücadele etmeden kazanmak istedik”

”Maçı mücadele etmeden kazanmak istedik”

Turkish Airlines EuroLeague’in 26. haftasında Olimpia Milano‘ya konuk olan lider Olympiakos, sürpriz bir sonuç aldı ve 83-62 ile karşılaşmadan mağlup ayrıldı.

Olympiakos’un deneyimli koçu Georgios Bartzokas, maçın ardından açıklamalarda bulundu. Bartzokas, sahada yeterince mücadele etmediklerini ve burnu havada bir takım görüntüsü çizdiklerini dile getirdi.

Bartzokas’ın açıklamaları şöyle:

“Her şeyden önce, Milano‘yu galibiyet için tebrik etmek istiyorum. Çok mücadele ettiler. Bu durum top çalma ve top kaybı istatistiklerinde zaten kendini gösteriyor. 19 top kaybımız var ve bu kadar çok hata yaptığımız zaman kazanmak neredeyse imkansız. Milano, %50-50 olan topların hepsini aldı. Bu da rakibimizin sahip olduğu motivasyonu kanıtlayan bir şeydi.”

“Kibirli bir takım gibi oynadık. Maçı mücadele etmeden kazanmak istedik. Bugün EuroLeague’de lider olmamızı sağlayan en önemli şey mücadelemizdi. Milano’yu tebrik etmeli ve yolumuza devam etmeliyiz. Takımımıza güveniyoruz. Bazen böyle bir mağlubiyet bir koçun işleri tekrar kurmasına yardımcı oluyor.”

“Hiçbir oyuncumuz iyi bir gece geçirmedi. Şut performansımızdan bahsetmiyorum. Bugün oyuncularımın maça olan tutumundan, gevşekliğinden bahsediyorum. Bu, Milano’da Melli ve Voigtmann’ın birlikte oynamasıyla ilgili değil. Voigtmann, Melli, Hines, Davies… Hepsi harika ve tecrübeli oyuncular. Milan’ın potansiyeli ve yeteneği olduğuna şüphe yok, ancak bugünkü sonuç bizim yaklaşımımızla ilgiliydi.”

 

 

EUROHOOPS