Lessort’un cezası belli oldu !

Lessort’un cezası belli oldu !

Partizan pivotu Mathias Lessort, Pazartesi günü Adriyatik Ligi’nde oynanan Kızılyıldız derbisinde rakip uzun Filip Petrusev’e saldırmıştı.

Bu hareketin faturası belli oldu. Mathias Lessort, Adriyatik’te önümüzdeki üç maçta forma giymeyecek ve 10 bin euro para cezası ödeyecek. Fransız oyuncu, böylelikle Cedevita Olimpija, FMP ve Igokea maçlarında parkede olamayacak.

Kızılyıldız tarafı muhtemelen bu karardan memnun kalmayacak. Kızılyıldız yönetimi, Lessort hakkında suç duyurusunda bulunmuş ve sezon sonuna kadar ligden uzaklaştırılmasını talep etmişti.

ABA Ligi, üç maçlık uzaklaştırma ve mali para cezasını yeterli gördü.

 

Bu gelişme büyük yankı uyandırırken Mathias Lessort, maçın hemen ardından Filip Petrusev’den özür diledi.

Mozzart Sport’a açıklamalarda bulunan Lessort, “Böyle bir tepki verip kötü bir imaj sergilediğim için öncelikle taraftardan, bizi destekleyen insanlardan, bu sporu seven insanlardan, takım arkadaşlarım ile antrenörlerimden özür dilemek istiyorum. Sporcular olarak daha yüksek standartlara sahibiz ve her zaman örnek olmalı ve her durumda soğukkanlılık göstermeliyiz” açıklamasını yapmıştı.

Tecrübeli oyuncu ilk kez böyle bir şey yaptığını da söyledi ve, “Bununa birlikte bu tarz olaylara karışma konusunda zengin bir geçmişe sahip olan diğer isimlerin aksine 9 yıllık profesyonel basketbolda ilk kez böyle bir olaya karıştım. Birden fazla provokasyon olduğunu hissettim” dedi.

Mathias Lessrot sözlerini, “Sadece bazı kelimeler olsaydı hiçbir tepki vermezdim ve soğukkanlılığımı asla kaybetmezdim. Bunu bir mazeret olarak kullanmıyorum ama sadece dün bizi izleyen taraftarlarımızın ve basketbolseverlerin ne olduğunu bilmesi ve gerçeği bilmesi gerektiğini düşünüyorum. Saldırmadım ama maalesef yanlış bir şekilde tepki verdim ve bunun bir basketbol sahasında olmaması ve takım arkadaşlarım, taraftarlarımla bu büyük zaferin tadını çıkarmam gerekiyordu” diyerek bitirdi.

 

 

 

 

EUROHOOPS