”Larkin ve Micic ikilisini durdurmak çok zor”

”Larkin ve Micic ikilisini durdurmak çok zor”

Turkish Airlines EuroLeague normal sezonunun 22. hafta karşılaşmasında temsilcimiz Fenerbahçe Beko, sahasında ağırladığı Olympiakos’a 73-93 mağlup oldu. Karşılaşmaya ilk yarıda Scottie Wilbekin’in çift teknik faul alarak oyundan atılması damga vurdu.

Fenerbahçe‘de Scottie Wilbekin, hücumda Olympiakos kısası Michalis Lountzis’le yaşadığı temasın ardından faul çalınmasını istemiş ve beklediği düdük çalınmayınca hakem üçlüsüne tepki göstermişti.

Wilbekin’in hakemlere yönelik tepkisinin ardından ikinci teknik faulünü alarak oyundan diskalifiye edilmesi, Fenerbahçe tribünlerinin yoğun protestosuna neden olmuştu.

Bu çok tartışılan pozisyonun ana kahramanlarından Michalis Lountzis, karşılaşmanın ardından açıklamalar yaptı.

Michalis Lountzis, Wilbekin’in oyundan atılmasında herhangi bir suçu olmadığını söyledi:

Temsilcimiz Fenerbahçe karşısında kazanarak liderliğini sürdüren Olympiakos, 3 Şubat Cuma günü bir diğer temsilcimiz Anadolu Efes‘le kozlarını paylaşacak.

Önlerindeki Anadolu Efes maçı hakkında da konuşan Lountzis, şunları söyledi:

“EuroLeague’in en iyi oyun kurucularından ikisine karşı (Shane Larkin, Vasilije Micic) oynayacağım, bu meydan okuma için hazırım. Larkin ve Micic ikilisini durdurmak çok zor ve bu sadece benim yapabileceğim bir iş değil, takım halinde iyi savunma yapmalıyız. İkisi de hücumda çok etkili oyuncular. Şut atabiliyorlar, çembere atak edebiliyorlar ve rahatlıkla faul alabiliyorlar. Onların hücum etkinliğini azaltmak için topa baskı yapmalıyız.”

 

 

 

EUROHOOPS