Laprovittola: “Sarunas Jasikevicius Çalıştığım En İyi Koç”

Laprovittola: “Sarunas Jasikevicius Çalıştığım En İyi Koç”

Turkish Airlines EuroLeague’in iddialı ekiplerinden Barcelona’nın Arjatinli yıldızı Nicolas Laprovittola, Esports RAC1’e açıklamalarda bulundu. Tecrübeli oyuncu eski başantrenörü Sarunas Jasikevicius hakkında övgü dolu sözler söyledi.

Sarunas Jasikevicius ile çalışmaktan mutlu olduklarını söyleyen Laprovittola, “Sarunas Jasikevicius ile çalışmaktan hepimiz mutluyduk çünkü sonuç alıyorduk, takım kazanıyordu ancak şimdi durum farklı. Benden istenilenlere uyum sağlamak zorundayım. Sonuçta Roger koçumuz ve bizi yönetmesi gereken kişi” dedi.

Saras’ın çalıştığı en iyi koç olduğuna vurgu yapan tecrübeli oyuncu, “Saras Barcelona’da unutulmaz bir iz bıraktı. Onun rehberliğinde Barcelona üst üste üç EuroLeague Final Four’una ulaştı. Saras’ın çalıştığım en iyi koç olduğunu düşünüyorum. Beni başka bir seviyeye taşıdı. O noktaya ulaşabileceğimi hiç düşünmemiştim” açıklamasını yaptı.

Yeni dönem hakkında da koşan Laprovittola, “Bu yeni dönemde uyum sağlamalı ve koçumuz Roger’ın arkasında toplanmalıyız. İster antrenman sırasında ister motivasyon sağlamak için olsun, birbirimizi desteklemeliyiz” sözlerini söyledi.

 

 

 

 

EUROHOOPS