”Koç Zeljko Obradovic Harika Bir İş Çıkardı”

”Koç Zeljko Obradovic Harika Bir İş Çıkardı”

Turkish Airlines EuroLeague’de sezonun flaş ekibi Partizan, zorlu AS Monaco deplasmanında 80-84’lük skorla galibiyete uzandı ve bitime 1 hafta kala adını play-offlara yazdırmayı garantiledi.

Ülkemizde bir dönem Anadolu Efes ve Galatasaray formalarıyla da izlediğimiz unutulmaz pivot Nenad Krstic, eski takımı Partizan’ın yakaladığı bu büyük başarıyı Sırbistan kaynaklı Mozzart Sport’a değerlendirdi.

Krstic, Partizan’ın Avrupa’nın en iyi basketbol oynayan takımı olduğunu ifade etti:

“Uzun zamandır bir Sırp kulübünü EuroLeague playofflarında görmüyorduk, en son 2016 senesinde Kızılyıldız bunu başarmıştı. Partizan bu sezon müthiş bir iş başardı, bence son birkaç aydır Avrupa’nın en iyi basketbol oynayan takımı onlar. Takım içerisinde çok iyi bir kimya yakaladılar, bu sayede parkede müthiş sonuçlar alıyorlar. Bence Final Four’a kalmak için önemli bir şansları olacak, saha avantajı olmasa bile EuroLeague’de her takıma diş geçirebileceklerini gösterdiler. Sezon içerisinde takım olarak müthiş bir gelişim gösterdiler, bu süreçte koç Zeljko Obradovic harika bir iş çıkardı.”

Sırbistan basketbolunun simge isimlerinden biri olan Nenad Krstic, kariyerinde 2000 ile 2004 yılları arasında Partizan formasını terletmişti. Krstic, Partizan’da sergilediği başarılı performansın ardından NBA sahnesine adım atmıştı.

 

 

 

EUROHOOPS