“Kızılyıldız ve Partizan Kadar Devletten Destek Alan Belki 3-4 Takım Vardır”

“Kızılyıldız ve Partizan Kadar Devletten Destek Alan Belki 3-4 Takım Vardır”

Uzun bir süre sonra ilk defa iki büyük Sırp kulübü Partizan ve Kızılyıldız, aynı anda EuroLeague’de mücadele ediyor.

İki takım da hem sezon öncesinde hem de sezon ortasında önemli transferlere imza attılar. Partizan, yaz döneminde kadrosuna önemli isimleri katarken Kızılyıldız da sezonun ortasında Facundo Campazzo’yu kadrosuna kattı.

Sırbistan Başkanı Aleksander Vucic, Happy TV’ye konuk olduğu programda iki ezeli rakip v e EuroLeague’deki konumları hakkındaki düşüncelerini aktardı:

“Kızılyıldız ve Partizan’a o kadar fazla para tahsis ediyoruz ki Avrupa’da devletten bu kadar destek alan belki üç ya da dört takım daha vardır. İki takımın da Son 8 için savaşıyor olmasına şaşırılmamalı.”

EuroLeague’in Kızılyıldız’a uyguladığı transfer yasağı sebebiyle Campazzo’nun mart ayına kadar turnuvada forma giyemeyeceğinin belli olduğu dönemde Vucic, kulübün devlete karşı olan görevlerini yerine getirdiğini söyledi ve iki takımın bütçesi için de “Devletten çok fazla para geliyor.” dedi:

Şu ana kadar EuroLeague’de 10 galibiyet alan Kızılyıldız, temsilcimiz Anadolu Efes ve Maccabi Tel Aviv ile birlikte sekizinci sırayı paylaşıyor. Partizan ise dokuz galibiyetle Valencia ile beraber 11. sırada yer alıyor.

Röportajın devamında ise Vucic, üst seviye turnuvalardaki son sonuçlara rağmen Sırp Milli Takımı’nın Avrupa’nın en güçlü takımı olduğunu iddia etti: