”Kendimize inanmaktan vazgeçmedik”

”Kendimize inanmaktan vazgeçmedik”

Turkish Airlines EuroLeague normal sezonunun 19. hafta karşılaşmasında temsilcimiz Fenerbahçe Beko, sahasında ağırladığı Bayern Münih’i 79-71 mağlup ederek ligdeki 12. galibiyetini elde etti.

Koç Andrea Trinchieri, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında mikrofon karşısına geçti.

Andrea Trinchieri’nin görüşleri şu şekilde:

“Öncelikle Fenerbahçe Beko’yu kutlarım. Genel olarak baktığımızda bugün bizden daha iyilerdi ama maçın sonucuna dair bazı rakamlar paylaşacağım. Bugün biz maçı 28 ribaundla bitirirken Fenerbahçe tam 44 ribaund aldı, ribaundlarda bu kadar geri düşmemizin bir izahı yok. Buna ek olarak ikinci yarı sadece 1 üç sayılık isabetimiz var. Bence bu iki istatistik, maçın genel gidişatına dair bir şeyler anlatıyor. Bugün bu maçı çok daha farklı bir skorla kaybedebilirdik ama geri dönmenin bir yolunu bulduk, son ana kadar pes etmedik. Kendimize inanmaktan vazgeçmedik ve farkı 4’e kadar indirdik. Bugün takımım son ana kadar pes etmedi ve sert savunma yaptı. Kaybetmemizin nedeni 3. çeyrekteki korkunç performansımız ve ribaundlarda box out yapmamış olmamız. 48 saatte bir maç yapmak hiç kolay bir iş değil, yine de bugün elimizden gelen mücadeleyi verdik. Evet, korkunç bir 3. çeyrek geçirdik ve kazanmak için yeterince iyi oynamadık ama gerçekten iyi bir takıma karşı elimizden geleni yaptık.

Benim bir koç olarak işim takımıma iyi idman yaptırmak, sahada yaşadığımız sorunları idmanlarda daha iyi çalışarak çözebiliriz. Bu maç için yeterince antrenman yapma fırsatımız olmadı, İstanbul’a dün akşam varabildik. Bugün maçtan önce sadece 45 dakika şut idmanı yaparak oyuncuları terletmeye çalıştık, bu kısa sürede ayrıca Fenerbahçe’ye karşı nasıl oynamaları gerektiğini anlattık. Bu şartlarda maç kazanabilmek için inanılmaz bir konsantrasyon seviyesiyle oynamamız lazımdı ki takım olarak yorgun olduğumuzu düşünürsek bu hiç kolay değil. Bugün Fenerbahçe’ye karşı yeterince konsantre değildik, yine de bir koç olarak takımımın maçı kaybetmek istemediğini gördüm. Son bölümde kazanacak fırsatları dahi elimize geçirdik. 3. çeyreğin sonunda ölü gibiydik, sonra bir mucize oldu ve ölü adam dirildi. Umarım bundan sonrası için daha çok dinlenme fırsatımız olur ve maçlara daha iyi hazırlanabiliriz.”