“Kendimi İyi Hissetmeyi Çok Özlemiştim”

“Kendimi İyi Hissetmeyi Çok Özlemiştim”

Olimpia Milano‘nun deneyimli ismi Gigi Datome, bu sezon yaşadığı sakatlık sorunları nedeniyle çok az karşılaşmada forma giyebildi. Geçtiğimiz hafta sonu İtalya Ligi’ndeki Derthona Basket maçıyla birlikte formasına yeniden kavuşan Datome, böylelikle 2.5 ay aradan sonra ilk kez bir resmi karşılaşmada süre buldu.

İtalyan forvet, takımının EuroLeague’de oynayacağı ASVEL karşılaşmasının öncesinde Sky Sportmikrofonlarına açıklamalar yaptı.

Sakatlık sürecine ve geri dönüşüne dair konuşan Gigi Datome, basketbolu çok özlediğini belirtti:

“Sakatlığım yüzünden takımıma uzun süre yardımcı olamamam çok üzücüydü, yine de eğer ben sahada olabilseydim işler bizim açımızdan daha iyi gider miydi bundan pek emin değilim. Takım halinde çok kötü bir ilk yarı geçirdik, kalan bölümde her oyuncunun konsantrasyon seviyesini en üst düzeyde tutup elinden gelenin en iyisini yapması lazım. Şu ana kadarki kötü gidişatı tersine çevirme şansımız halen var, bunu başarabilmek için hepimiz elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız. Takım halinde çok istikrarsız bir görüntü ortaya koyduk, idmanlarda çok çalışarak bu durumu düzeltmemiz lazım.

Ligdeki Derthona Basket maçında oyuna girdiğim zaman kendimi çok duygusal hissettim. Geri dönmüş olmam harika çünkü basketbolu çok özlemiştim. Ayrıca kendimi iyi hissetmeyi de çok özlemiştim. Sezonun kalan kısmında gidişatı tersine çevirebilmek için elimden gelenin en iyisini yapacağım.”

EUROHOOPS