”Kazanmak İçin Normalden Daha Fazla Efor Göstermeliyiz”

”Kazanmak İçin Normalden Daha Fazla Efor Göstermeliyiz”

Turkish Airlines EuroLeague’in 23. haftasında temsilcimiz Anadolu Efes, çift maç haftasının ikinci ayağında yarın akşam Olympiacos’a konuk olacak.

Mücadele öncesinde Olympiacos’ta Koç Georgios Bartzokas ve Michalis Lountzis açıklamalarda bulundu.

Koç Bartzokas açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Fenerbahçe maçında Sloukas ve Peters’tan yoksun olmamıza rağmen gayet iyi oynadık. Sorun şu ki bu iki oyuncudan Efes maçında da muhtemelen yararlanamayacağız, bu da demek oluyor ki kazanmak için normalden daha fazla efor göstermeliyiz. İlk maçta üç çeyrek boyunca maçı kontrol etsek de mağlup olmuştuk. Efes‘in hücumda çok fazla yeteneği var, savunmada ve hücumda odaklı değilseniz momentum kaybettirebiliyorlar. Her pozisyonda harika oyuncuları var ve benim çok beğendiğim Singleton’ı eklediler. Kazanmak, prestijle alakalı olmayacak. Konsantrasyon, kararlılık ve ruh haliyle ilgili olacak. Her maçta her takıma karşı motivasyonumuz var. Özellikle Efes maçında da olacağı gibi salonumuz dolu olduğunda. İyi oynamak ve maçı kazanmak istiyoruz.”

Lountsiz ise şu cümleleri kurdu:

“Fenerbahçe maçını kazandığımız için mutluyuz ancak şimdi o maçı unutma ve önümüzdeki maça odaklanma zamanı. Efes çok iyi bir takım ve kazanmak için koçun planını uygulamak zorundayız. Taraftarlarımız bir kez daha Barış ve Dostluk Salonu’nu dolduracağı için mutluyuz. Harika bir atmosfer yaratıyorlar ve biz de onların önünde onlar için oynamayı seviyoruz. Her seferinde yüzlerini güldürmek için elimizden geleni yapıyoruz.”

 

 

 

EUROHOOPS