”Kaybettiğimiz Takdirde Çok Az Olan Play-off Şansımız Kaybolacak”

”Kaybettiğimiz Takdirde Çok Az Olan Play-off Şansımız Kaybolacak”

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde Manisa BBSK karşısında zor da olsa kazanan Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman maç sonunda görüşlerini açıkladı.

Ataman ”Euroleague’de çift maç haftasından geliyoruz. Doğal olarak bunun üzerine lig maçı oynamak kolay değil. Manisa, sert bir takım. Özellikle Hakan Demir geldikten sonra, aldıkları sonuçlar da ortada, play-off hattına girdiler. Biz, o sertliğe tempomuz da düşük olduğu için uzun süre cevap veremedik. Ama üçüncü çeyrekte o sertliğe cevap vermeye başladık. İkinci devre sadece 28 sayı yedik. Bu da elbette olumlu. Yumuşak bir maç oynamaktansa böyle sert bir maç oynamayı tercih ediyorum. Manisa’yı da tebrik ediyorum, iyi mücadele ettiler ama sonunda hücum silahlarımızı iyi kullandık.
Ama şunu gördük ki, bizim maalesef bu tip maçları kazanmak için de aynı oyunculara ihtiyacımız var. Bugün bench’den hiç katkı alamadık. Özellikle Buğrahan’dan ve Furkan’dan istediğimiz katkıyı hiç alamadık. Erten, sakatlanmıştı ve bir süre daha bizimle olmayacak. Böyle olunca yine aynı oyuncularımıza şans verdik. Onlar da, Euroleague çift maç haftası dönüşü, düşük tempoda başladı ama iş ciddiye binince aynı sertlikle cevap verdiler. Ligdeki iddiamız devam ediyor. Bizim zaten bütün sezon zor maçlarla geçti. Euroleague’de bazı maçları kazandık, bazı maçları kaybettik. Şimdi Fenerbahçe’yle kritik bir maç oynayacağız. Biz kaybettiğimiz takdirde çok az olan play-off şansımız kaybolacak. Fenerbahçe kaybederse onların da şansı riske girecek gibi duruyor. Sonuçta sert bir maç olacak. Ardından ligde Karşıyaka’yla sert bir maç olacak” dedi.