Karşıyaka hakemlerden şikayetçi

Karşıyaka hakemlerden şikayetçi

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 13. hafta maçında Pınar Karşıyaka, deplasmanda Bahçeşehir Koleji ile karşı karşıya geldi. İzmir temsilcisi, İstanbul’a ligdeki 6 maçlık galibiyet serisini 7 maça çıkarmak için gitti.

Karşılaşma zaman zaman Kaf-Kaf’ın istediği gibi gitse de son bölümlerde rakibinin üstünlüğü skora yansıyınca yeşil-kırmızılılar, sahadan 78-73’lük skorla mağlup olarak ayrıldı. Böylece Pınar Karşıyaka, 6 maçlık galibiyet serisini Bahçeşehir Koleji müsabakasında sonlandırmış oldu. Öte yandan Kaf-Kaf, ligdeki 4. yenilgisini aldı.

Bu arada maçtan sonra bir yazılı açıklama yapan Başkan Turgay Büyükkarcı hakemlerin yönetiminden şikayetçiydi. Büyükkarcı ” Müsabakayı maalesef sahada oynanan basketbol yerine yönetim şekli ve verilen/verilmeyen kararlar ile kaybetmiş olduğumuz kanısındayız. Müsabakanın geneli boyunca özellikle rakip takım oyuncularına sağlanmış olan imtiyazlar, hakemler tarafından yerinde yapılmayan müdahaleler ve maçın son bölümünde özellikle peşi sıra çalınan düdükler ile had safhaya ulaşmıştır. Sahada oynanan maç, hakem yönetimi ile bir taraftan alınıp, diğer tarafa verilmiştir. Üzücü olan şey benzer yönetim şekillerinin tekrarlanıyor ve sonucunda hiçbir şeyin değişmiyor olmasıdır. Mücadelesinden dolayı rakibimiz Bahçesehir Koleji’ni tebrik eder, tüm spor kamuoyuna sağlıklı, mutlu ve temiz bir yıl dileriz” dedi.