Kafkaf Fransa’da Aradığını Bulamadı

Kafkaf Fransa’da Aradığını Bulamadı

FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin normal sezonundaki üçüncü maçında E grubundaki temsilcimiz Pınar Karşıyaka, SIG Strasbourg deplasmanında sahne aldı.

Maç boyunca rakibinin sert savunmasına karşı hücum etmekte çok zorlanan temsilcimiz, sahadan 80-65 mağlup ayrıldı.

Bu sonuçla Pınar Karşıyaka, gruptaki üçüncü maçında ilk yenilgisini aldı. Temsilcimiz, gelecek hafta SIG Strasbourg’u bu sefer evinde konuk edecek.

Fransız ekibi Strasbourg ise gruptaki üçüncü maçını da kazanmayı başardı.

 

Strasbourg’da Phil Booth 16 sayı, 4 ribaund, 3 asist; Quinton Hooker 16 sayı, 3 ribaund, 8 asist; Chaundee Brown 12 sayı, 2 ribaund; Jean-Babtiste Maille 7 sayı, 5 ribaund, 5 asist ile oynadı.

Pınar Karşıyaka’da ise Vernon Carey 15 sayı, 8 ribaund; Errick McCollum 13 sayı, 3 ribaund, 6 asist; Darrun Hilliard 8 sayı, 5 ribaund, 4 asist; Kelan Martin 15 sayı, 6 ribaund ile mücadele etti.

 

Karşılaşmaya çok dominant bir performansla başlayan ev sahibi Strasbourg, ilk 6 dakikalık bölümü 8-0 üstün geçti. Maçın ilk yedi dakikasında saha içi isabeti bulamayan temsilcimiz Pınar Karşıyaka, Phil Booth ve Quinton Hooker ikilisini de durdurmakta zorlanınca skor 18-1’e kadar geldi. Son bölümde Errick McCollum ve Darrun Hilliard iikilisinin evreye girmesiyle reaksiyon veren ve farkı azaltmaya başlayan Karşıyaka, ilk çeyreği 25-17 geride kapattı.

İkinci çeyreğe daha etkili başlayan ev sahibi Strasbourg, Jean Baptiste-Maille ve Chaundee Brown ikilisiyle bulduğu üst üste sayılarla farkı 13’e çıkardı. Bu noktadan sonra savunmada reaksiyon veren Karşıyaka, Errick McCollum ve Darrun Hilliard ikilisinin önderliğinde 10-0’lık bir seri yakaladı ve skoru 34-32’ye kadar getirdi. Buna karşın çeyreğin son bölümünde toparlanan Strasbourg, Hooker ve Booth ikilisiyle üst üste sayılar buldu ve soyunma odasına 44-34 üstün gitti.

Müsabakanın ikinci yarısına Vernon Carey’i boyalı alanda aktif kullanarak başlayan temsilcimiz, ilk iki dakikanın sonunda farkı altıya indirdi. Bu noktadan sonra hücumda ve savunmada reaksiyon veren Strasbourg, Dan Akin ve Quentin Hooker ile bulduğu sayılarla skoru 56-43 yaptı. Bu noktadan sonra rakibinin etkili savunmasına karşı üretken olmakta çok zorlanan Karşıyaka, maçın final periyoduna 64-49 geride gitti.

Maçın final çeyreğine alan savunmasıyla başlayan Pınar Karşıyaka, Furkan Haltalı ve Thomas Akyazılı’nın beş sayısıyla farkı ona indirdi. Buna karşın temsilcimizin mini serisine üçlükle yanıt veren ev sahibi, son beş dakikaya 67-54 üstün girdi. Son bölümde üstünlüğünü koruyup farkı arttıran ev sahibi, maçı 80-65 kazandı.

 

  1. çeyrek: 25-17
  2. çeyrek: 44-34
  3. çeyrek: 54-49
  4. çeyrek: 80-65

 

 

 

 

EUROHOOPS