“Jokic, Partizan veya Kızılyıldız’da Oynamadığı İçin Şanslı”

“Jokic, Partizan veya Kızılyıldız’da Oynamadığı İçin Şanslı”

NBA’de Nikola Jokic önderliğinde Denver Nuggets, final serisinde Miami Heat‘i 4-1 eleyerek kulüp tarihinin ilk şampiyonluğuna ulaştı.

Atlanta Hawks oyuncusu Bogdan Bogdanovic, Sırp milli takımındaki arkadaşının başarısını kutladı ve bazı açıklamalarda bulundu.

SportKlub’a konuşan Bogdanovic, Jokic ile tanıştığı günü anımsadı:

“Gerçekten inanılmaz Jokic’i en başından beri tanıyorum. Ortak bir arkadaşımızın evinde tanıştık, playstation oynuyorduk ve o geldi. Sessiz ve sakin biriydi. Birkaç yıl içinde şampiyon olacağını düşünmemiştik bile. Tüm bu sürece tanık olmak inanılmazdı. Sporun güzel bir resmi”

Bogdanovic, ayrıca Jokic’in basketbola getirdiği değişikliklerden bahsetti:

“İyi şutör, uzun boylu, pas vermeyi biliyor. Jokic’in oyunu kontrol etme şekli basketbolun nasıl oynanması gerektiğini örnek olarak gösteriyor. Sahada geçirdiği her saniyeyi düşünüyor. Durmadan çalıştı ve hiç gevşemedi. ABD ve Avrupa’dan farklı oyuncuların önünü açtı çünkü kendinizi göstermek için büyük kulüplerde oynamanız gerektiği yönünde bir anlayış vardı.. Jokic ise Partizan veya Kızılyıldız’da oynamadığı için şanslıydı. Bu yüzden genç bir oyuncu olarak takımını başarıya ulaştırmak zorundaydı. Bu başlangıçta birçok genç için zordur”