“Jasikevicius Gibi Bir Koçla Çalışmak Beni Motive Ediyor”

Barcelona’nın yıldız oyuncusu Tomas Satoransky, EuroLeague’in 22. haftasında oynanacak Maccabi Tel Aviv maçı öncesinde açıklamalarda bulundu.

Mundo Deportivo’ya konuşan Satoransky, koç Saras Jasikevicius’un onu motive ettiğini söylerken sakatlık sorunlarından ve yoğun fikstürden de bahsetti.

Satoransky’nin ifadeleri şu şekilde:

“Bana her zaman buraya lider olmak için geldiğimi söylüyor, benden fark yaratmamı istiyor. Bunu bana her gün tekrarlayan bir koça sahip olmayı seviyorum, beni motive ediyor. Benden takımı organize etmemi, agresif olmamı ve sahada avantaj yaratmamı istiyor. Bana her gün onunla birlikte olmak ve basketbol hakkında neler düşündüğünü görmek için fırsat veriyor.”

“Sezon boyunca biraz rahatsızlık duyacağım kesin. Umarım sakatlığın etkilerini tamamen atlarım ama bu fikstürler biraz yoğun. Bu acıyla oynamayı öğrenmek zorundayım. Maçlar arasında çok fazla zaman yok, ama mümkün olan en iyi halime ulaşmak için çalışıyorum.”

“Her oyunu maksimum yoğunlukta oynamak zorundasınız. Maçların hepsi bir savaş ve bu savaşın izlerini vücudunuzda görüyorsunuz. Çok zorlu. Bu sistemi seviyorum ama sezon bittiğinde harap olabilirsiniz.”

“Maccabi sert oynayan bir takım. Çok atletik oyuncuları var, özellikle hücumda çok patlayıcılar. Bu sezon kendi sahalarında çok daha iyi oynuyorlar ama EuroLeague’de tüm rakiplerinize karşı çok ciddi oynamalısınız.”

 

 

 

EUROHOOPS