“Jasikevicius Gibi Bağıran Birine İhtiyacım Vardı”

“Jasikevicius Gibi Bağıran Birine İhtiyacım Vardı”

Turkish Airlines EuroLeague’de Barcelona’nın tecrübeli isimlerinden Nico Laprovittola, Básquet Plus’a açıklamalarda bulundu.

Tecrübeli oyuncu, geçen sezon beraber çalıştığı Sarunas Jasikevicius’e değinirken tecübeli koçun oyun tarzına yaptığı etkiye de değindi. Nico Laprovittola, Saras’ın şu ana kadar çalıştığı en iyi koç olduğuna da vurgu yaparken Litvanyalı koça minnettar olduğunu da vurguladı.

Nico Laprovittola, Saras’ın çalıştığı en iyi koç olduğunu söylerken, “Sarunas Jasikevicius benim kariyerimi, oyun tarzımı değiştirdi. O, benim şu ana kadar çalıştığım en iyi koç. Tabii hepimiz gibi onun da pozitif olmayan yönleri vardı ama kariyerimin en doğru zamanında onunla çalıştığım için minnettarım” dedi.

Arjantinli oyuncu, Saras gibi bir koça ihtiyacı olduğunu da ifade ederken, “Bence arkamda, onun gibi bağıran bir koça ihtiyacım vardı. Çok sakin bir kişiliğe sahibim, bazen birçok şey hakkında pek endişelenmiyorum ancak Barcelona’ya ilk geldiğimde bunu bir meydan okuma olarak kabul ettim. Bence karakterimi daha sert bir hale getirdim, baba olmak da bana hayatta farklı öncelikler verdi. Saras, saha dışında tamamıya farklı birisi ve onu tanıdığım için minnettarım” açıklamasında bulundu.

Geçtğimiz hafta Fenerbahçe Beko’nun başına geçen Sarunas Jasikevicius, Barcelona’da 3 yıl görev alırken iki kez İspanya Ligi’ni ve İspanya Kupası’nı kazanmıştı.

 

 

 

 

EUROHOOPS