Itoudis, Nemaja Bjelica Sorusuna Tepki Gösterdi

Itoudis, Nemaja Bjelica Sorusuna Tepki Gösterdi

Dün oynanan Turkish Airlines EuroLeague mücadelesinde temsilcimiz Fenerbahçe Beko deplasmanda Partizan’a 85-84 mağlup oldu.

Maçtan sonra Dimitris Itoudis, basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Nemanja Bjelica’nın Kızılyıldız’daki geleceğiyle alakalı gelen soruya tepki gösterdi ve şu ifadeleri kullandı:

“Nemanja Bjelica, Kızılyıldız’da oynuyor. Bu soruların nedenini anlamıyorum. Bjelica’nın Kızılyıldız’da oynadığını bilmiyor musunuz? Bu sizin için bir sır mı? Bjelica’nın Sırp ve Fenerbahçe basketboluna katkıları harika. Ancak Fenerbahçe’nin kadrosunda Motley, Şehmus, Wilbekin, Papagiannis, Melih, Hayes, Tyler ve Biberovic var. Guduric, Calathes, Metecan Birsen, Dyshawn Pierre ve Sertaç Şanlı da sakatlarımız. Fenerbahçe’nin kadrosu bu, bunu yapmak zorunda kaldığım için üzgünüm ama gerekirse yine yaparım.”

Maçla ilgiliyse şunları söyledi:

“Partizan’ı tebrik ederim, ilginç bir maçtı. Eksik oyuncularımıza rağmen kontrol bizdeydi. İlk yarıda iyi bir oyun sergiledik. Maçı kazanabilirdik. Buradan sonrasını bunun üzerine inşa etmeliyiz. Burası EuroLeague, bugün böyle oldu ancak yarın farklı olacak.

Partizan seyircisini tebrik ederim. Olağanüstü bir atmosfer vardı. Seyircinizin yanınızda olması kaybetmenizi veya kazanmanızı etkiliyor.”

Eski Partizan oyuncusu Yam Madar’ın tribünlerden aldığı tepkiler ve dünkü performansı hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Madar hem Partizan’dayken hem bizdeyken karakterli bir oyuncu olduğunu gösterdi. Tribünlerin kendisine tepkisine rağmen iyi bir maç çıkardı. İyi bir performans sergiledi ve iyi savunma yaptı, birlikte oynadığı oyuncuların güçlü ve zayıf yanlarını bilerek maça hazırlanmamıza yardımcı oldu.

Maçın sonunda topu kaybettiği ve şutu kaçırdığı pozisyonlar bir kazaydı. Bu tip pozisyonlar maçın tamamı hakkında bize bir fikir vermez. Oraya kadar nasıl geldiğimizi analiz etmeliyiz. Ülkesinde olup bitenler yüzünden oynamak Madar için kolay değil ancak Madar tamamen basketbola odaklanmış durumda. Basketbolun böyle oyunculara ihtiyacı var.”

 

 

 

 

EUROHOOPS