İmparatoriçe Ve Babası !

İmparatoriçe Ve Babası !

EuroLague Women finalinde ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’ni 99-60 yenerek, tarihinde ilk kez Euroleague şampiyonluğunu elde eden Fenerbahçe Alagöz Holding 4 kez kaybettiği Euroleague finali sonrası geri adım atmayıp 5. denemede kupayı müzesine götürdü.

Aslında bu şampiyonluk ile Fenerbahçe Spor Kulübü Euroleague tarihinde hem kadınlar hem de erkeklerde Euroleague şampiyonu olan ilk ve tek takım oldu.

 

 

Galatasaray ile 2017-2018 sezonunda Eurocup şampiyonluğu yaşayan Koç Marina Maljkovic bu kez de Fenerbahçe ile Euroleague Kupasını kaldırdı. Babası efsane Koç Bozidar Maljkovic 4 kez Erkekler Euroleague Kupasını kaldırmıştı. Kadınlarda Avrupa’nın en iyi Koçu olan Marina Maljkovic geçen sezon kötü bir performans sergileyen Fenerbahçe’yi play-off öncesi devralmış ve şampiyon yapmıştı. Babadan kıza geçen şampiyonluk alışkanlığı da gerçekten inanılmaz. Bu kadroyu yönetebilmek de maharet isterdi ama o maharet Marina’da zaten vardı. Soğuk görünen ama aslında sakin bir karakter olan Maljkovic ayrıca Sırbistan Kadın Milli Takımı ile 2 kez Avrupa Şampiyonu olmuştu.Ona hep İMPARATORİÇE derdim. Bu akşam taçlandırdı.

Alkışlar Maljkovic Ailesine….