Igor Rakocevic: “Campazzo Yazın Gelseydi Kızılyıldız, Ligi İlk Beşte Bitirebilirdi”

Turkish Airlines EuroLeague’de bu sezon yaptığı Luca Vildoza ve Facu Campazzo gibi flaş transferlerle dikkat çeken Kızılyıldız, buna karşın playoffların uzağında kalacak gibi gözüküyor. Bitime 4 maç kala ligin 14. sırasında yer alan Sırp ekibi, 8. sıradaki Baskonia‘nın 2 galibiyet uzağında bulunuyor.

Kızılyıldız tarihinin unutulmaz skoreri Igor Rakocevic, Sırbistan kaynaklı Mozzart Sport’a eski takımı hakkında iddialı açıklamalar yaptı.

 

 

Rakocevic, Facu Campazzo transferi eğer yazın gerçekleşseydi Kızılyıldız’ın EuroLeague’i ilk beşte bitirebileceğini iddia etti:

“Kızılyıldız’ın bu sezon iki farklı görüntü çizdi. Bazı maçlarda son derece güçlü ve ligde herkesi iç saha veya deplasman fark etmeksizin yenebilecek bir takım görüntüsündeydiler, bazı maçlarda ise kimya bakımından sorunlu ve daha fazla zamana ihtiyaç duyan bir takım görüntüsü çizdiler.

Açıkçası takım kimyasındaki problemlerin önemli kısmı Facu Campazzo transferinden sonra ortaya çıktı. Elbette Campazzo çok büyük bir yıldız ama kadroya sezon ortasında böyle bir ismin eklenmesi taktiksel açıdan bir karmaşaya yol açmış olabilir. Eğer Campazzo takıma yazın katılmış olsaydı şu an Kızılyıldız çok daha güçlü bir görüntüde olabilirdi, hatta bana kalırsa EuroLeague’i rahatlıkla ilk 5 takım arasında bitirebilirlerdi.”

8 numaralı forması Kızılyıldız tarafından emekliye ayrılan Igor Rakocevic, ülkemizde 2009 ile 2011 yılları arasında Anadolu Efes kadrosunda yer almıştı.

EuroLeague’de bu sezon toplam 5 karşılaşmada süre bulan Facu Campazzo, maç başına 13.0 sayı, 2.2 ribaund, 5.8 asist ve 1.0 top çalma ortalamalarıyla mücadele ediyor.

 

 

 

 

 

EUROHOOPS