İDDİA: Nikola Mirotic, Adım Adım Olympiakos’a!

İDDİA: Nikola Mirotic, Adım Adım Olympiakos’a!

2022-23 EuroLeague MVP’si Sasha Vezenkov, uzun bir karar sürecinin ardından Sacramento Kings‘e transfer oldu ve Olympiakos’un yarışmacı kalmak için onun yerini doldurması şart.

Yaşanan son gelişmeler Olympiakos’u “Nikola Mirotic” planını uygulamaya zorluyor.

İsrailli bir gazeteci Arale Weisberg’ün haberine göre Mirotic, olası işbirliğini görüşmek üzere koç Georgios Bartzokas ile temasa geçti. Telefon görüşmesi iyi sonuçlandı ve Mirotic’in kırmızı-beyazlı formayı giyme olasılığı kesinlikle olumlu görünüyordu. Ancak henüz hiçbir şey kesin değil çünkü önemli bir detay henüz çözüme kavuşmadı.

AS’ın haberine göre 32 yaşındaki oyuncu, Barceona’dan derhal ayrılmak için sözleşmesinde kalan miktarın tamamını talep ediyor. İspanya’da vergilendirme yüksek, bu nedenle yıllık 11 milyona imza atan Mirotic’in eline vergiler sonrası net 5 milyon geçiyor. Mirotic iki yıllık sözleşmesini feshetmek için Barcelona’dan 22 milyon euro isterken kulüp mevcut şartlar altında bunun yarısını verebiliyor.

Eurohoops kaynaklarının edindiği bilgiye göre, Olympiakos’un Nikola Mirotic’e teklifi iki yıl için 6 milyon euro.

Olympiakos’un Sasha Vezenkov’un NBA çıkışından 1,350,000 Avro alması beklenirken, sözleşmesinden de 1,500,000 Avro tasarruf etmeyi başardığını hatırlatırız.

Eğer sonunda iki taraf da anlaşırsa, o zaman çok önemli bir transferden bahsediyor olacağız çünkü Mirotic, Euroleague MVP’sinin boşluğunu doldurabilecek az sayıdaki oyuncudan biri.

Barcelona’da Nikola Mirotic, ACB’de final serisi öncesinde takımdan ayrılacağını duyurmuştu. Yıldız oyuncu hakkında Juan Carlos Navarro, Mirotic’in maaşında indirim yapmayı kabul etmediği için böyle bir karar aldığını açıklamıştı.

Nikola Mirotic bu sezon Barcelona ile ACB’de şampiyonluk yaşarken EuroLeague’de 29 maçta 15.4 sayı – 4.3 ribaund ve 1.2 asist ortalamaları ile oynamıştı. Barcelona, Final Four’u 4. sırada tamamlamıştı.

 

 

 

EUROHOOPS