Hande Baladın’ı asit atmakla tehdit etmişti! İstenen ceza belli oldu

Hande Baladın’ı asit atmakla tehdit etmişti! İstenen ceza belli oldu

Milli voleybolcu Hande Baladın’a, “yüzüne asit atacağım” şeklinde tehdit mesajları gönderdiği iddia edilen şüpheli çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. Şüpheli hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Düzenlenen iddianamede Mustafa Neşeli’nin “Silahla tehdit” suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar cezalandırılması talep edildi.

Milli voleybolcu Hande Baladın’ın şampiyonluk sevincine gölge düştü. Şampiyonluktan 3 gün sonra sosyal medya hesabından tehditlere maruz kalan genç voleybolcu “Can güvenliğim yok. Korkuyorum” diyerek savcılığa koştu. “Yüzüne asit atacağım” şeklinde tehdit edildiğini ileri süren Baladın, takıntılı kullanıcıdan şikayetçi oldu.

TUTUKLANMIŞTI
TUTUKLANMIŞTI

Tehditlerin gündeme gelmesinin ardından harekete geçen polis, Mustafa Neşeli Bakırköy’de yakalanmıştı. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde kaydı olduğu aynı zamanda hastanede teknik personel olarak çalıştığı da belirlenen Mustafa Neşeli 1 Ağustos’ta çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

 

‘DUYGUSAL YAKINLIK HİSSETTİM’

Mustafa Neşeli, savcılık ifadesinde, “Sosyal medya hesabıma düşen reklamlarda firmanın yüzü olan Hande Baladın isimli şahısı gördüm. Kendisine ulaşmaya çalışıp reklamları engellemek istedim. Bu süreçte kendisine duygusal bir yakınlık hissetmeye başladım” diyerek suçlamaları kabul etmişti.

Olayla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma tamamlandı. Düzenlenen iddianamede Mustafa Neşeli sanık, Milli voleybolcu Hande Baladın ise müşteki olarak yer aldı.

Sabah’ın haberine göre; hazırlanan iddianamede Hande Baladın’a “Yüzüne asit atacağım” ifadesini kullanan Mustafa Neşeli’nin “Silahla tehdit” suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapsi talep edildi.