Giannakopoulos Yenilgi Sonrası Ateş Püskürdü

Giannakopoulos Yenilgi Sonrası Ateş Püskürdü

Yunanistan Ligi normal sezonunun 22. hafta müsabakasında Panathinaikos, Vassilis Spanoulis yönetimindeki Peristeri’ye 96-89 mağlup olarak ligdeki 6. yenilgisini aldı. Böylelikle yeşil-beyazlı ekip, Yunanistan Ligi normal sezonunda 1997 senesinden sonra ilk kez 6 mağlubiyete ulaşarak bir büyük hayal kırıklığı daha yarattı.

Panathinaikos‘ta yaşanan bu beklenmedik mağlubiyet, basketbol şubesinin sahibi ve başkanı Dimitris Giannakopoulos’u epey öfkelendirdi. Maçın ardından OAKA’ya giderek deplasmandan dönen oyuncuları salonda karşılayan Giannakopoulos, oyunculara karşı sesini yükselterek sert ifadeler kullandı.

Oyunculara yaptığı konuşmada alınan başarısız sonuçlardan dolayı herkesi sorumlu tutan Giannakopoulos, bir an önce toparlanmaları gerektiğini söyledi.

Hararetli geçen bu görüşmenin üzerine Dimitris Giannakopoulos, bir de oyunculara sosyal medya hesabı üzerinden bir mesaj gönderdi.

Yaptığı sosyal medya paylaşımında Giannakopoulos, oyunculara yönelik şu ifadeleri kullandı:

“Artık hoşgörü ve sabır dönemi bitti. Önünüzde iki yol var: Ya sonuçlardan bağımsız olarak profesyonel bir sporcuya yakışır şekilde yaşayıp elinizden gelen mücadeleyi gösterirsiniz, ya da benimle daha fazla uğraşmak zorunda kalırsınız. Seçim sizin…”

Sezon içerisinde yaşanan koç değişikliğine rağmen bir türlü beklenen sonuçları alamayan Panathinaikos, Yunanistan Ligi’nde 16 galibiyet ve 6 yenilgiyle 2. sırada yer alıyor.

Ligin zirvesinde ise 22 galibiyet ve 0 mağlubiyetle Olympiacos bulunuyor.

 

 

 

 

EUROHOOPS