Gerson Yabusele Tamamen Yandı !!!

Gerson Yabusele Tamamen Yandı !!!

21 oyuncunun diskalifiye olduğu büyük kavganın faturası özellikle Guerschon Yabusele için ağır olabilir.

Dün akşam Real Madrid‘in Partizan’ı ağırladığı maçta EuroLeague tarihinin en büyük kavgalarından biri yaşandı ve serinin 3. maçı için iki takımdan kaç oyuncu sahada olabilecek merak konusu.

Yaşananların EuroLeague disiplin kurallarına göre ciddi ihlaller olarak değerlendirilmesi mümkün. Bunlar arasında hakemlere, başka bir oyuncuya, taraftara veya herhangi bir kişiye karşı fiziksel saldırganlık bulunuyor.

Bu tarz olaylar için belirlenen yaptırımlar şu şekilde:

a) 30.001 avrodan 280.000 avroya para cezası
b) Salonlara, EuroLeague maçlarına, EuroLeague organizasyonlarına veya etkinliklerine bir ila dört yıl arası girme yasağı
c) EuroLeague maçlarından bir ila dört yıla kadar men veya üç ila daha fazla maç men
d) ) EuroLeague maçlarından ömür boyu men

EuroLeague Bağımsız Disiplin Kurulu, hakemler tarafından gönderilen raporları ve olayların videosunu detaylı bir şekilde izleyip karar verecek fakat Guercshon Yabusele’nin Dante Exum’a acımasızca yaptığı hareket her şeyin önünde dikkat çekiyor.

27 yaşındaki oyuncu ömür boyu men cezası bile alabilecek durumda fakat b seçeneğindeki ceza daha uygun gözüküyor. Ne de olsa oyuncunun yaşına da bağlı olarak dört seneye varabilecek bir men cezası zaten kısmen ömür boyu men cezası gibi oluyor.

Disiplin kurulunun kararları bugün açıklanacak.

 

 

 

EUROHOOPS