Georgios Bartzokas: “Hala Tren Çarpmış Gibi Hissediyoruz”

Georgios Bartzokas: “Hala Tren Çarpmış Gibi Hissediyoruz”

Yunanistan Basketbol Ligi Playofflarının yarı final ikinci müsabakasında Olympiacos, deplasmanda karşılaştığı PAOK’u farklı mağlup ederek seride durumu 2-0’a getirdi. Yunan devi, seride bir galibiyet daha aldığı takdirde adını finale yazdıracak.

Olympiacos koçu Georgios Bartzokas, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalar yaptı.

Koç Bartzokas’ın görüşleri şu şekilde:

“Final Four’dan sonra ekibimle birlikte her oyuncuyla bireysel olarak görüştük. Bazıları finalden çok etkilendiler, bazıları da diğerlerine kıyasla daha az etkilendiler. Finalden sonra büyük bir duygusal yıkım yaşadık, oyuncuların bundan etkilenmeleri normal. Onlara elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz ama açıkçası hala tren çarpmış gibi hissediyoruz. Bugün PAOK karşısında aldığımız galibiyet bize iyi geldi, biz her şeye rağmen hala kazanmayı iyi bilen bir takımız. Sezon sonuna dek böyle devam etmemiz lazım.

10 aydır bu oyuncu grubuyla beraberiz, hatta çoğuyla uzun süredir birlikteyiz. Bu süreçte sevinçler ve üzüntüler yaşadık. Üst üste 2 yıldır Final Four’da son saniye basketleriyle kaybediyoruz, bu yüzden hala üzgünüm. Şu an başarısız olup olmadığımızın kararını ben tek başıma veremem, bu kişiden kişiye göre değişir. Yine de eğer finali kazanmış olsaydık çok başarılı olacaktık. Finali kazanabilirdik ama olmadı, basketbol böyle bir oyun. Her şeye rağmen oynadığımız basketboldan dolayı tüm Avrupa’nın bize saygı duyduğunu hissediyorum. EuroLeague’in en yüksek bütçeli 8 takımından biri değiliz, buna karşın şampiyonluğu tek topla kaçırdık.”