Geçti Borun Pazarı !!!

Geçti Borun Pazarı !!!

Turkish Airlines EuroLeague Playofflarındaki 2. maçında Real Madrid, Partizan’ı ağırladı. Karşılaşmaya son bölümde yaşanan akıl almaz olaylar damgasını vurdu.

Bitime 2 dakika kala Partizan’ın maçta 80-95’lik üstünlüğü bulunuyordu. Deplasman ekibinin hücum ettiği esnada Real Madrid‘den Sergio Llull, Kevin Punter’a çok sert bir faul yaptı. Bu faulün üzerine bir anda saha karıştı!

Tüm oyuncular birbirlerine girerken Real Madrid’den Guerschon Yabusele, Partizan’lı Dante Exum’u yere sererek skandal bir harekete imza attı. Bu hareketin üzerine olayların fitili iyice alevlenmiş oldu.

Sonuç olarak karşılaşmanın hakemleri, çok sayıda oyuncunun diskalifiye edilmesi nedeniyle maçı erken bitirme kararı aldılar. Böylelikle Partizan, seride durumu 2-0’a getirmiş oldu.

Maçın ardından toplamda 21 oyuncunun maçtan atıldığı belirtildi.

“Dün akşamki davranışlarım için özür diliyorum. Basketbolda sportmenlik ve arkadaşlık vardır. Hep iyi anlaştığımız Partizan kulübünden, Dante Exum’dan, ailesinden, takım arkadaşlarımdan, kulübümden ve bütün taraftarlardan özür diliyorum.”

Yabusele ve olaya karışan diğer isimlerin alacağı ceza bugün EuroLeague Bağımsız Disiplin Kurulu tarafından açıklanacak.

 

 

 

 

EUROHOOPS