”Galibiyeti getiren en kritik nokta hücumdaki top paylaşımıydı”

”Galibiyeti getiren en kritik nokta hücumdaki top paylaşımıydı”

Turkish Airlines EuroLeague normal sezonunun 22. hafta karşılaşmasında temsilcimiz Fenerbahçe Beko, sahasında ağırladığı Olympiacos’a 73-93 kaybederek ligdeki 9. yenilgisini aldı.

Olympiacos koçu Georgios Bartzokas, mücadelenin ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalar yaptı.

Georgios Bartzokas “Herkese iyi akşamlar, bugün takım halinde çok iyi bir performans ortaya koyduk. Bu salonda maç kazanabilmek hiç kolay değil. Maça çok iyi başladık, sert savunma yaparak ribaundları kontrol ettik. Hücumda ise topu sürekli dolaştırdık, sabırlı oynadık ve sürekli uygun atış fırsatlarını bulduk. Bulduğumuz bu atışları sayıya çevirerek üstünlüğü ele geçirdik, ilk çeyrekteki oyunumuzla rakibimize net bir mesaj verdik. Fenerbahçe taraftarının da desteğiyle maça geri dönmeye çalıştı ama farkın azalmasına izin vermedik. Maç boyunca çok sayıda boş atış şansı yakaladık, bana göre bugün galibiyeti getiren en kritik nokta hücumdaki top paylaşımıydı. Topu sürekli şutörlerimizle uygun pozisyonda buluşturmayı başardık, kullandığımız üçlüklerde yüksek bir yüzde yakaladık. Rakibimiz Fenerbahçe’nin agresif savunmasına karşı topu sürekli paylaşarak hücum etmemiz çok önemliydi. Tüm oyuncularımı kutluyorum.

Ben her maçın farklı bir hikayesi olduğuna inanıyorum, bu sezon Fenerbahçe’ye karşı oynadığımız maçlarda çok iyi olduğumuz için şanslıyız. Yunanistan’da oynanan ilk maçta takım olarak çok konsantreydik, Fenerbahçe’nin ise önemli eksikleri vardı. Bugün bizde Kostas Sloukas ve Alec Peters sakatlıkları nedeniyle yoklardı, yine de mutlaka kazanmamız gereken bir maçtı. Genel olarak bir takımın oynadığı maçlara ne şekilde yaklaştığı önemlidir. Karşınızdaki rakibin kim olduğu fark etmeksizin sürekli takım halinde bir arada oynamalısınız. Bunu yaptıktan sonra üzerine bir de bugün bizim takımımızda olduğu gibi iyi şut attığınız bir gün geçiriyorsanız kolayca galibiyete uzanabilirsiniz.