“Galibiyete İnanmaktan Asla Vazgeçmedik”

Turkish Airlines EuroLeague normal sezonunun 18. hafta karşılaşmasında Fenerbahçe Beko, zorlu rakibi Panathinaikos‘u deplasmanda 88-94’lük skorla devirerek ligdeki 5 maçlık mağlubiyet serisine son verdi.

Fenerbahçe‘nin başantrenörü Dimitris Itoudis, mücadelenin ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Dimitris Itoudis, görüşlerini şu cümlelerle ifade etti:

“Herkese iyi akşamlar, öncelikle sizlerin ve sevdiklerinizin yeni yılını kutluyorum. Takımımı galibiyetten dolayı tebrik ederim, maçın gidişatına bakacak olursak eğer bugün Panathinaikos kazanmış olsaydı galibiyeti hak etmiş olacaklardı. Maçın genelinde oyunu kontrol ettiler, hücum ribaundlarında bize büyük üstünlük kurdular. Evet, bugün ribaundlarda Panathinaikos bize karşı büyük üstünlük kurdu ama duruma farklı bir açıdan da bakabiliriz. Panathinaikos bu kadar hücum ribaundunu çok sayıda şut kaçırdığı için alabildi, rakibimizin çok sayıda şut kaçırmış olması bizim takım olarak iyi savunma yaptığımızı gösteriyor. Bugün savunmadaki çabamızla Panathinaikos’u el üzeri atışlara zorladık, bu sebeple düşük bir yüzdeyle oynadılar. Biz ise son bölümde çok kritik isabetler bulduk.

Takımımı bir kez daha kutluyorum çünkü galibiyete inanmaktan asla vazgeçmediler, sonuna kadar mücadele ettiler. Marko Guduric‘in skoru eşitleyen üçlüğünden önce kenarda konuştuğumuz üzere savunmada tuzak kurduk ve Panathinaikos’u top kaybına zorladık. Böylesine kritik bir üçlükle maçı uzatmaya götürmek bize ekstra motivasyon sağladı. Maç genelinde çok iyi oynamasak bile mücadeleden asla vazgeçmedik ve doğru anlarda faul haklarımızı kullandık. Bugün rotasyonu aktif kullanarak kenardan gelen oyuncularımızdan önemli katkılar aldık, özellikle Carsen Edwards bugün kenardan gelerek çok etkili oldu.