Galatasaray’da Erden Timur’un hedefi belli: EuroLeague!

Galatasaray’da Erden Timur’un hedefi belli: EuroLeague!

Galatasaray’da Erden Timur’un yeni hedefi basketbol takımıyla EuroLeague’i kazanmak! Timur, Anadolu Efes’ten ayrılması beklenen Ergin Ataman’ı takımın başına getirmeyi umuyor.

Basketbolun ana sponsoru NEF’in sahibi olan aynı zamanda Galatasaray’ın CEO’su Erden Timur gelecek sezon basketbolda bu yılı unutturacak bir çalışma içerisinde…

Her fırsatta “futbol tamam sıra basketbolda” diyen Timur futboldan sonra basketbolda da Türkiye’de Fenerbahçe’yi geçecek Avrupa’da EuroLeague’e katılabilecek bir takım kurmak istiyor.

Timur, Rus takımlarının ambargo nedeniyle dışarıda tutulduğu ortamda 3’üncü Türk takımı olarak EuroLeague’e başvuru planlıyor. Öncelikle bu organizasyonda yer alabilecek kalitede bir takım kurması gerektiğinin farkında. Çalışmaları da bu yönde devam ediyor. Kısa vadede bu plan gerçekleşirse uzun vadede hedef EuroLeague’i kazanacak bir takım kurmak.

Timur’un hedefleri arasında takımının başına Anadolu Efes’ten ayrılması beklenen Ergin Ataman’ı getirmek. Ayrıca Ataman’ın belirlediği oyuncularla şampiyon takım yaratmak istiyor.

 

 

FOTOMAÇ