Galatasaray, Triple-Double Yapan Gizem Yavuz’u Kadrosuna Dahil Etti

Galatasaray, Triple-Double Yapan Gizem Yavuz’u Kadrosuna Dahil Etti

Kadın Basketbol Takımında 10 oyuncuyla yolları ayırıp yeni yapılanmaya giden Galatasaray Çağdaş Faktoring, daha önce formasını giyen ve kariyerinde triple-doble bulunan 35 yaşındaki Gizem Yavuz’u transfer etti. Galatasaray Kulüp resmi hesabından şu açıklama yapıldı:

 

Gizem Yavuz Galatasaray Çağdaş Faktoring'de

 

Galatasaray Çağdaş Faktoring 2023/24 sezonu kadro yapılanmasına 2021/22 sezonunda Galatasarayımız’da forma giyen milli oyuncu Gizem Yavuz’u transfer ederek devam etti.

Başarılı oyun kurucu Gizem Yavuz’a Galatasaray Ailesi’ne yeniden hoş geldin diyor, başarılarla dolu kariyer diliyoruz.

Gizem Yavuz kimdir?

Gizem Yavuz 10 Mart 1988 yılında Yalova’da dünyaya geldi. Basketbol kariyerine henüz 16 yaşındayken 2004 yılında İstanbul Üniversitesi takımı kadrosunda kendisine yer bularak başladı. 2010 yılına kadar 4 sezon boyunca terlettiği İstanbul Üniversitesi formasının ardından Kayseri Şekerspor’a transfer oldu.

Ardından ilerleyen sezonlarda TED Ankara Kolejliler, Antakya Belediyespor, Orduspor, İstanbul Üniversitesi, Çankaya Üniversitesi formaları ile liglerimizde mücadele ettikten sonra 2021/22 sezonunda sarı kırmızılı formamız ile sahada yer aldı. Geçtiğimiz sezonu Emlak Konut Spor Kulübü’nde geçiren başarılı milli oyuncumuz Gizem Yavuz 28 lig maçında oynadı ve 5.6 sayı ortalaması ile mücadele etti.