Galatasaray Ekmas Kazandı Ama Averajı Alamadı

Galatasaray Ekmas Kazandı Ama Averajı Alamadı

FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi G grubundaki temsilcimiz Galatasaray Ekmas, PAOK deplasmanında 85-79 ile kazandı.

Bu sonuçla Galatasaray Ekmas, gruptaki altıncı maçında üçüncü kez kazandı. Böylelikle grubunu üçüncü bitiren temsilcimiz, Play-In’de Bertram Derthona ile eşleşti.

Gruptaki altıncı maçında üçüncü mağlubiyetini alan PAOK ise grup ikinciliğiyle Play-In’de TOFAŞ ile eşleşti.

PAOK’ta Kendall Smith 16 sayı 5 ribaund 4 asist, Justin Alston 14 sayı, Michalis Tsairelis 12 sayı 4 asist, Elvar Fridriksson ve Nikos Tsiakmas 9 sayı ile oynarken,

Galatasaray Ekmas’ta Akwasi Yeboah 26 sayı 7 ribaund, Miralem Halilovic 17 sayı 6 ribaund, David McCormack 10 sayı 6 ribaund, Dee Bost 8 sayı 5 asist, Klemen Prepelic 8 sayı 10 asist üretti.

 

Maça Akwasi Yeboah’ın üç sayı çizgisinin dışından alev alarak giriş yapmasıyla başlayan Galatasaray Ekmas, Halilovic’in de ona boyalı bölgeden eşlik etmesiyle ilk 5 dakikalık bölümü 14-17 önde geçti. Çeyreğin ikinci bölümünde de benchten gelen David McCormack ile üretimi devam ettiren Sarı Kırmızılı ekip, ilk çeyreği 22-30 önde tamamladı.

İkinci periyodun ilk dakikalarında hücum ritmini kaybeden, savunmada da geçiş hücumlarında Kendall Smith’in üçlüklerine engel olamayan Galatasaray, 14. dakikada skor 32-35 olunca molaya başvurdu. Üçlük çizgisinin gerisinden bir ara yüzde 70’in üzerine çıkan PAOK’a karşı ilk yarının yıldızı Akwasi Yeboah bir kez daha sahne aldı (devrede 23 sayı) ve Galatasaray Ekmas’ı soyunma odasına 44-49‘luk skorla önde taşıdı.

Üçüncü çeyreğin ilk dakikalarında Yeboah’a Göksenin Köksal‘ın da eşlik etmesiyle birlikte temsilcimiz, 23. dakikada PAOK’tan averajı alacak skoru ilk kez yakaladı: 48-60. İlk yarının suskun ismi Dee Bost’un da devreye gitmesiyle üstünlüğünü sürdüren Mitrovic’in öğrencileri, son çeyreğe 64-76 galip girdi.

Son çeyrek başında temsilcimizin konsantrasyon kaybı ve PAOK’un tribün desteğiyle birlikte Yunan ekibi, 33. dakikada farkı 8 sayıya indirdi: 70-78. Hücumda çözüm üretemeyen, savunmada da Kendall Smith’i durdurmakta zorlanan Galatasaray Ekmas, maçı79-85 kazansa da averajı alamadı ve grubu üçüncü sırada bitirdi.

 

  1. çeyrek: 22-30
  2. çeyrek: 44-49
  3. çeyrek: 64-76
  4. çeyrek: 79-85

 

 

 

 

EUROHOOPS